Zaczynaliśmy w 2016 roku, kiedy o smogu mówiło się tylko w Krakowie. Naszą pierwszą misją było więc to, by rozmowę przenieść na poziom ogólnopolski. Teraz swoje zadania określamy szerzej. Nie tylko walczymy ze smogiem. Także edukujemy o zmianach klimatu i staramy się inicjować niezbędną reformę polskich służb ochrony środowiska.

Edukujemy i inicjujemy debatę o sprawach, o których wciąż mówi się za mało.

Cały czas się rozwijamy. Liczba odwiedzających SmogLab sytuuje go blisko poziomu największych branżowych serwisów zajmujących się energetyką. Tylko w mediach społecznościowych dotarliśmy tej zimy z wiedzą o smogu do 3,2 mln odbiorców, co usytuowało nas pod tym względem na pierwszym miejscu w polskim internecie – daleko przed innymi, w tym największymi, redakcjami.

Od portali branżowych oraz mediów komercyjnych odróżnia nas jednak to, że chcemy pozostać portalem niekomercyjnym – możliwie wolnym od reklam, treści sponsorowanych oraz niewymagającym opłaty abonamentowej.

Żadna redakcja nie może jednak działać bez funduszy.

Do tego redakcje, które są najlepsze w zmienianiu świata na lepsze, to te które zależą od czytelników, a nie – na przykład – branżowych i komercyjnych sponsorów. Dlatego potrzebujemy Ciebie i Twojej pomocy.

By móc dalej rozwijać portal, w tej chwili potrzebujemy 7000 złotych miesięcznie.

Co oznacza, że wystarczy jeżeli 1000 osób wpłaci nam po 7 złotych miesięcznie. Lub mniejsza liczba czytelników, wesprze nas odpowiednio większymi kwotami.

Statystyki

Z funduszy tych sfinansujemy: zakup niezbędnego nam sprzętu, funkcjonowanie serwera, dostęp do fotografii oraz – to w medium najważniejsze – naszą pracę.

Deklarując stałe wsparcie zapłacisz więc przede wszystkim za to, że ktoś:

  1. będzie pilnował, jak idą prace nad poprawą polskiego powietrza;
  2. zajmie się edukacją klimatyczną i dostarczy materiałów, które nie tylko będą trafiać do odbiorców, ale też inspirować liderów opinii – w tym dziennikarzy pracujących w mediach tzw. głównego nurtu;
  3. zrobi, co może, by inicjować zmianę dotyczącą plastikowych śmieci, które nas zalewają;
  4. popracuje nad reformą inspekcji ochrony środowiska.

Jeżeli tak jak my uważasz, że to najważniejsze wyzwania dzisiejszego świata:

Wybierz kwotę regularnego lub jednorazowego wsparcia:

 

 

Lub dokonaj przelewu na konto bankowe:

Odbiorca:
Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy
ul. Felicjanek 10/6
31-104 Kraków

Tytuł wpłaty: SmogLab

Numer konta dla przelewów w PLN: 54 1140 2004 0000 3602 7553 1380

Numer konta dla przelewów w EUR: 98 1140 2004 0000 3512 0772 6245
kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

Dziękujemy!

Redakcja portalu SmogLab