Udostępnij

Zbliża się II Kongres Energetyki Rozproszonej. Lokalna energia dla przyszłości

11.06.2024

Jak kształcić kadry dla nowej energetyki? Co zrobić, by na transformacji energetycznej nie tylko nie stracić, ale nawet zarobić? Czy samochody elektryczne rzeczywiście pozwolą zmniejszyć ślad węglowy? Jak zaplanować budowę obiektu efektywnego energetycznie, by inwestycja przyniosła jak największe korzyści? Jaki będzie wpływ transformacji energetycznej na sytuację przeciętnego odbiorcy energii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie. SmogLab jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Energetyka to temat, który dotyczy wszystkich – niezależnie, czy jest się przedsiębiorcą, prosumentem, samorządowcem czy zwykłym użytkownikiem prądu. Z kolei transformacja energetyczna (TE) to już nie tylko postulat, za którym stoją konkretne przekonania o świecie, ale rzeczywistość, w której aktualnie żyjemy. Energia, jako niewidoczna siła, przenika naszą rzeczywistość i wprawia ją w ruch. Jej lokalna produkcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo.

Dlatego tak ważne jest, by dobrze zorganizować system energetyczny. Nie uda się tego zrobić bez rzeczowej, wolnej od uprzedzeń i ideologii dyskusji. Kongres Energetyki Rozproszonej to spotkanie wszystkich interesariuszy transformacji energetycznej – okazja do głośnego wyrażenia swoich postulatów, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania cennych relacji.

II Kongres Energetyki Rozproszonej już w październiku

Program trzydniowego wydarzenia sprzyja rzeczowym debatom i pogłębianiu wiedzy, ale również zostawia przestrzeń na luźne spotkania i rozmowy. Ideą KER jest zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w TE i wypracowanie platformy wzajemnego porozumienia.

W kilkunastu sesjach tematycznych wątki technologiczne i ekonomiczne przeplatają się więc z kwestiami społecznymi i środowiskowymi. Na kilku równoległych scenach pojawią się zarówno przedstawiciele instytucji centralnych odpowiadających za energetykę, jak i samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy oraz młodzi ambasadorzy TE.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej wydarzenia W TYM MIEJSCU. Jednocześnie informujemy, że możliwa jest już rejestracja na II KER: TUTAJ.

źródło: informacja prasowa organizatora

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Bartosz Kwiatkowski

Dyrektor Frank Bold, absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Patrycja Satora

Menedżerka organizacji pozarządowych z ponad 15 letnim stażem – doświadczona koordynatorka projektów, specjalistka ds. kontaktów z kluczowymi klientami, menadżerka ds. rozwoju oraz PR i Public Affairs.

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.