Aktywiści pikietowali pod siedzibami telewizji. „Mówcie prawdę o klimacie!”

1082
0
Podziel się:

Aktywiści Extinction Rebellion Polska pikietowali w czwartek przed siedzibami trzech nadawców telewizyjnych – Telewizji Publicznej, TVN-u i Polsatu. Domagają się lepszego informowania o problemie zmian klimatu. Protest jest reakcją na zlekceważenie propozycji dialogu, którą w tej sprawie złożyła grupa inicjatyw społecznych i naukowców.

W grudniu zeszłego roku grupa inicjatyw społecznych oraz naukowców i ekspertów w dziedzinie klimatu wystosowała list otwarty do mediów. Apelowano w nim o rzetelne informowanie o problemie zmian klimatycznych, które zagrażają światu w coraz większym stopniu. Pod apelem, obok naukowców, podpisały się m.in. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Extinction Rebellion (XR) i Dolnośląski Alarm Smogowy.

Koordynujący inicjatywę aktywiści XR Polska zgłosili się także do zarządów największych koncernów medialnych z propozycją dyskusji. Trójka największych nadawców telewizyjnych nie przystąpiła jednak do rozmów.

❗️Akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa pod siedzibą TVP w Warszawie. W grudniu 2019 polscy naukowcy i organizacje…

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Czwartek, 14 maja 2020

Jak informuje XR Polska, w rozmowach na temat poprawienia jakości przekazów o zmianach klimatu udział wzięły Polska Press, Interia, Wirtualna Polska, Agora, Infor, Polskie Radio Kraków, Eurozet oraz redakcje Gościa Niedzielnego i Newsweeka. TVN i Polsat nie uczestniczyły w dialogu, mimo początkowego zainteresowania, natomiast TVP nie odpowiedziało na wiadomość.

„Media stoją dzisiaj przed najważniejszym zadaniem w swojej historii. To od szefów koncernów medialnych zależy w dużej mierze czy nasza cywilizacja w kolejnym stuleciu będzie dalej istniała. Aby tak się stało, powinni oni zagwarantować szkolenia dla dziennikarzy, oraz regularnie informować o zmianach klimatu, ich przyczynach i skutkach, np. poprzez emisje filmów dokumentalnych i zapraszanie ekspertów (z PAN czy IPCC). Krótko mówiąc: muszą mówić prawdę o klimacie” – apelują protestujący.

‼️ Jesteśmy pod siedzibą POLSAT i domagamy się mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym!? Nasi aktywiści i aktywistki…

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Czwartek, 14 maja 2020

Mówcie prawdę o klimacie! Akcja Extinction Rebellion Polska

Extinction Rebellion Polska: Mówcie prawdę o klimacie! Akcja pod TVP dobiega końca. Nasz głos został usłyszany dziś przez wielu z Was! Dziękujemy!

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Czwartek, 14 maja 2020

_

Zdjęcie do tekstu dzięki uprzejmości Extintion Rebellion Polska

Podziel się: