Chcą przepłynąć Odrę w poszukiwaniu śmieci. W zeszłym roku zebrali 5 ton

Podziel się:
eko patrol kajaki

Eko-patrol chce przemierzyć Odrę i wyłowić z niej śmieci. Ma to zrobić po raz kolejny – rok temu zebrał aż pięć ton odpadów. Wszystko zależy jednak od wsparcia internautów, którzy mogą wspomóc akcję Stowarzyszenia Wywrotka.

Bilans z zeszłego roku był wstrząsający. Patrolujący z Odry wyłowili między innymi lodówki, zderzaki samochodowe, opony, krzesła czy drzwi. Kajakarze podczas drugiej edycji Eko-patrolu chcą też edukować. Dlatego do przepłynięcia Odry zapraszają wszystkich chętnych. Podczas akcji powstaną też materiały wideo pokazujące piękno jednej z najdłuższych polskich rzek i kontrastujące z nim zanieczyszczenie.

„Edukować chcemy nie tylko tych, którzy z nami pływają, ale także tą zdecydowaną większość, która obserwuje nasze działania w internecie. To z myślą o nich chcemy także tworzyć filmy pokazujące poziom zanieczyszczeń w rzekach, po których pływamy” – piszą członkowie Stowarzyszenia Wywrotka na portalu Wspieram.to, gdzie zbierają środki na swoją kolejną podróż.

Kajakowy Eko Patrol dotarł na Plażę Mieleńską

Kajakowy Eko Patrol dotarł na Plażę Mieleńską. Zobacz jak wygląda kultowe niegdyś miejsce wypoczynku szczecinian w 2020 roku.#stowarzyszeniewywrotka #wywrotka #kajakowyekopatrol #szczecin #plażamieleńska #bosmandlaregionu #bosmanszczeciński

Opublikowany przez Stowarzyszenie Wywrotka Wtorek, 23 czerwca 2020

Aktywiści piszą, że sami nie dadzą rady udźwignąć kosztów kolejnej edycji Eko-patrolu. Do opłacenia jest nie tylko ekipa filmująca. Pieniądze potrzebne są między innymi na wywóz śmieci znalezionych w wodzie. Sporym wydatkiem może okazać się również zakup worków na odpady i rękawiczek foliowych, których ceny ostatnio mocno poszły w górę.

Kajakarze mają nadzieję, że zbiorą 12 tys. złotych. Dzięki temu będą mogli nakręcić aż cztery edukacyjne filmy i mieć spokój, że nie środków na działanie Eko-patrolu nie zabraknie. Dołożyć się można pod tym linkiem.

Źródło zdjęcia: fotohuta / Shutterstock

Podziel się: