Rząd nie wie, co zrobić, bo Francuzi zażądali ogłoszenia w Katowicach alarmu smogowego

1610
5
Podziel się:
katowice_cop24

Francuska delegacja na #COP24 zażądała, by w trosce o jej zdrowie ogłosić w Katowicach alarm smogowy. Delegaci mówią, że rozumieją, iż Polacy są w stanie znieść więcej, ale ich płuca nie wytrzymają śląskiego powietrza i obawiają się o swoje zdrowie.“Już popołudniu czuliśmy, że powietrze zrobiło się jakieś gęste. O smogu w Polsce tyle się mówi, że rzeczywiście w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że to może być on. Jednak nikt przed nim nie ostrzegał, więc doszliśmy do wniosku, że na pewno nie ma zagrożenia dla zdrowia mieszkańców. Później ktoś pokazał nam mapę z wynikami odczytów i okazało się, że jest 300 proc. normy”, tłumaczy Jean Pierre Papin z francuskiej delegacji. “W Paryżu alarm byłby ogłoszony już dawno. Dlatego w trosce o zdrowie swoje i innych delegatów zdecydowaliśmy się zaapelować do polskiego rządu, by ogłosić w Katowicach alarm smogowy. Wciąż czekamy na reakcję”, dodaje.
Nieoficjalnie udało się ustalić, że rząd nie wie, co zrobić. Próbowano wytłumaczyć Francuzom, że Polacy mają inne płuca niż oni, więc alarm nie jest potrzebny, ale ci nie chcieli słuchać i mówili, że kaszlą. Prawdopodobnie jutro rząd spróbuje sięgnąć po argumenty z najnowszego oficjalnego stanowiska. W tym to, że polski system ostrzegania o smogu wydaje się wystarczający.

Sprawę skomentował jedynie prezydent Andrzej Duda. “Użytkowanie własnych zasobów naturalnych, czyli w przypadku Polski węgla, i opieraniu o te zasoby bezpieczeństwa energetycznego nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu i z postępem w dziedzinie ochrony klimatu”, powiedział.
***
Powyższy wpis jest inspirowany #ASZDziennikiem i nic w nim nie jest prawdziwe. Nic poza słowami Andrzeja Dudy i tym, że powietrze w okolicach katowickiego Spodka wygląda właśnie tak:

katowice_cop24_powietrze_airly

Za Airly

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PythontomaszPiotrTomaszZygmunt de Loewe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zygmunt de Loewe
Gość
Zygmunt de Loewe

Spokojnie. Wdrażany jest program “No i Chuj”

Tomasz
Gość
Tomasz

To nie prawda, nie mamy innych płuc.

Piotr
Gość
Piotr

Jak to nie mamy, przecież nasze są bardziej polskie niż te francuskie!!

tomasz
Gość
tomasz

no i właśnie taki jest rząd polski ,… mają wyjebane w obywateli

Python
Gość
Python

Nauczyliśmy Francuzów jeść nożem i widelcem, nauczymy oddychać zdrowym śląskim powietrzem, z odrobiną smogu.