Udostępnij

Dołącz do naszego zespołu! SmogLab rekrutuje

02.04.2024

Masz lekkie pióro, jesteś osobą samodzielną, posługujesz się poprawną polszczyzną i bliskie są ci tematy, o których piszemy? Dołącz do nas!

Redakcja portalu SmogLab.pl poszukuje dziennikarza/dziennikarki do swojego zespołu. Zapraszamy samodzielne osoby z lekkim piórem do tematów związanych z jakością powietrza, transformacją energetyczną, polityką energetyczną i środowiskiem.

Jaki będzie twój zakres obowiązków?

 • Tworzenie wysokiej jakości i wartościowych artykułów zlecanych przez redakcję
 • Monitorowanie trendów z zakresu tematyki portalu
 • Śledzenie bieżących wydarzeń
 • Samodzielne poszukiwanie angażujących tematów

Jakie są nasze wymagania?

 • Umiejętność pisania w sposób zrozumiały dla odbiorców
 • Samodzielność i rzetelność tekstów oddawanych do publikacji
 • Dostarczenie portfolio i/lub wybranego tekstu Twojego autorstwa
 • Mile widziane jest doświadczenie na podobnym stanowisku i znajomość tematyki portalu

Co oferujemy?

 • Pracę z misją w redakcji z dobrą atmosferą
 • Umowę o dzieło lub B2B
 • Dużą otwartość na zgłaszane tematy
 • Możliwość pracy hybrydowej lub całkowicie zdalnej
 • Przytulne biuro w samym centrum Krakowa

Jak aplikować?

Zainteresowane osoby zachęcamy do przesyłania CV wraz z portfolio i/lub wybranymi tekstami oraz z klauzulą RODO na adres redakcja@smoglab.pl.

Oferta dostępna jest także na portalu Pracuj.pl pod tym linkiem.

O SmogLabie

SmogLab został założony w 2016 roku przez Krakowski Alarm Smogowy jako blog poświęcony powietrzu. Od tamtego czasu rozwinął się w portal informacyjny poświęcony sprawom środowiska i zdrowia. Dziś wydawcą portalu jest Fundacja SmogLab.

Jesteśmy redakcją kierującą uwagę opinii publicznej na sprawy dotyczące dobrobytu każdego z nas. Nagłaśniamy sprawy lokalne i ogólnokrajowe, relacjonujemy nowinki ze świata. Interweniujemy w sprawach, których nikt inny nie podejmuje, pokazujemy perspektywy, które umykają mediom głównego nurtu.

Tworzymy podcasty, filmy i serie tematyczne, przybliżając czytelnikom wybrane zagadnienia. Dzięki eksperckiemu podejściu w przystępnym wydaniu współpracujemy z największymi portalami informacyjnymi w kraju.

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.