Groźny pożar nielegalnie składowanych chemikaliów w Chybiu. Rozważana jest ewakuacja mieszkańców

2662
0
Podziel się:
Groźny pożar nielegalnie składowanych chemikaliów w Chybiu. Rozważana jest ewakuacja mieszkańców

Trwa niebezpieczny pożar w miejscowości Chybie, na Śląsku Cieszyńskim, z którym walczy 40 zastępów straży pożarnej. Płonie dawna cukrownia, w której znajdują się odpady niewiadomego pochodzenia. Władze województwa śląskiego zwołały sztab kryzysowy. Rozważana jest ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Groźny pożar wybuchł w piątek około godziny 17. Jak poinformowały władze województwa, w budynku dawnej cukrowni znajdowały się nielegalnie składowane chemikalia o nieznanym pochodzeniu. W związku z tym zebrał się sztab kryzysowy – na miejscu jest m.in. Wicewojewoda Śląski, a także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Dla gmin Chybie, Czechowice-Dziedzice i Strumień wydano oficjalne ostrzeżenie. Władze wojewódzkie zwróciły się do mieszkańców z prośbą o pozostanie w domach oraz nieotwieranie okien. Ostrzeżenie obowiązuje do odwołania.

Z pożarem walczy już 40 zastępów straży pożarnej, a ogień wciąż nie jest opanowany. Jak podaje Polskie Radio Katowice, rozważana jest ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Wójt Chybii powiedział dziennikarzom PR, że administrator terenu był kilkakrotnie wzywany przez gminę do uporządkowania terenu.

Początkowy etap pożaru, podczas którego z budynku unosiły się kłęby gęstego dymu, udokumentował w mediach społecznościowych portal Bielskie Drogi:

 

Źródło: Twitter/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Polskie Radio Katowice

Zdjęcie: Shutterstock/Here

Podziel się: