Dobra praktyka: "Informacja o prawdopodobieństwie wystąpienia zjawiska zanieczyszczenia powietrza"

1063
0
Podziel się:

Jeszcze niedawno w Krakowie nie dało się informować o przekroczeniach norm jakości powietrza, a całą operację uważano za niepotrzebną.

Rosnąca świadomość i oczekiwania mieszkańców spowodowały jednak, że trzeba było zacząć to robić. Teraz już nie tylko Kraków informuje o stanie powietrza, ale też na tle innych polskich miast stolica Małopolski może, z wyjątkami, stanowić przykład dobrych praktyk. Z wyjątkami, bo na przykład zwleka z postawieniem tablicy informującej o smogu, czyli zrealizowaniem projektu. który zwyciężył w miejskim Budżecie Obywatelskim lata temu. Zwleka się z nim chyba tylko z obawy, że wyświetlane stężenia będą straszyć turystów. Jednak niektóre elementy systemu działają całkiem przyzwoicie.

Szczególnie na tle Polski, gdzie zwykle informuje się byle jak lub w ogóle się nie informuje. Warto je znać, by tam gdzie wciąż nie da się tego robić, móc powiedzieć: da się, zobaczcie.

Oto przykład informacji, które trafiają w tym roku w Krakowie do “wszystkich świętych”, kiedy pojawia się ryzyko wystąpienia przekroczeń.

zrzut-ekranu-z-2016-10-10-09-56-16

 

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o