Kolejna awaria „Czajki”, Trzaskowski powołuje sztab kryzysowy

Podziel się:
warszawa czajka awaria

W warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” ponownie doszło do awarii. Powodem jest uszkodzona rura przesyłowa. Wodociągi uspokajają, że nie ma to wpływu na jakość wody pitnej, a Rafał Trzaskowski powołuje sztab kryzysowy. Sprawa może mieć swój finał w prokuraturze.

O awarii „Czajki” Trzaskowski poinformował na Twitterze w sobotnie popołudnie. Jak czytamy w jego wpisach, na czas awarii oczyszczalnia uruchomiła instalację ozonującą zanieczyszczoną wodę.

Jak podaje prezydent Warszawy, ścieki są zrzucane awaryjnie do Wisły. Mieszkańców stolicy uspokajają wodociągi – nieczystości wpadają do rzeki 10 kilometrów powyżej ujęć wody pitnej.


Według ministra spraw wewnętrznych Macieja Wąsika oczyszczalnia działa nieprawidłowo od godziny 14:00. Do sprawy odniósł się również szef resortu środowiska Michał Woś. W swoim wpisie na Twitterze zapowiedział, że sprawą zajmie się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Z kolei minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapowiedział skierowanie sprawy do prokuratury.

„Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię Czajki Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń MGMiZS i nie wykonał rurociągu awaryjnego” – napisał na Twitterze.Źródło zdjęcia: itsmejust / Shutterstock

Podziel się: