Mała rzecz a cieszy: policjanci na rowerach

3047
0
Podziel się:
Policjanci na rowerach

Jak co roku na terenie Gorlic i okolic pojawili się policjanci na rowerach. Jednoślady umożliwiają funkcjonariuszom szybkie i sprawne dotarcie w miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby niemożliwy. Policjanci dbają o bezpieczeństwo i służą pomocą w trudnych sytuacjach.

Okres letni charakteryzuje piękna i słoneczna pogoda, która sprzyja rowerzystom i pieszym. Wiele osób, korzystając z doskonałych warunków, spaceruje po gorlickich uliczkach, skwerach lub parku. Równie wielu miłośników jednośladów korzysta z coraz większej liczby ścieżek rowerowych.

Także gorliccy policjanci z radiowozów przesiedli się na jednoślady i na rowerach patrolują ulice Gorlic oraz okolic. Patrol taki można również spotkać w parku, na terenach sportowych i rekreacyjnych oraz w miejscach, do których dojazd radiowozem byłby znacznie utrudniony.

Zadania policjantów na rowerach są takie same jak w innych patrolach – mają jednak tę zaletę, że mogą szybciej dotrzeć do miejsc, w które nie dojedzie radiowóz jak np. ścieżki leśne, czy alejki parkowe.

Poza oddziaływaniem prewencyjnym, celem patroli rowerowych jest reagowanie na wszelkie formy łamania prawa, w tym w szczególności monitorowanie zachowań rowerzystów na ścieżkach rowerowych. Pełniąc służbę na rowerach, policjanci zwracają także uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane z aktami wandalizmu, chuligaństwa oraz spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem. Służą również pomocą innym patrolom. Najistotniejsze w ich działaniu jest jednak oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o bezpieczeństwo i porządek w mieście.

Źródło: informacja prasowa Komendy Głównej Policji.

Podziel się: