Udostępnij

Międzynarodowa konferencja Creatio Continua: Ekologia integralna i wyzwania antropocenu – już 15 i 16 listopada w Krakowie

15.11.2019

Przekazujemy zaproszenie na międzynarodową konferencję Creatio Continua, w której udział wezmą przedstawiciele m.in. świata polityki, religii, ekologii oraz ruchów społecznych. Jednym z gości wydarzenia będzie Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

Ekonomiści, politycy, teolodzy i ekolodzy spotkają się w Krakowie, by szukać rozwiązań kryzysu klimatycznego:

  • siostra prof. Alessandra Smerilli pierwsza kobieta nominowana do Komisji Państwa Watykańskiego, wskazującej tematykę kolejnych Synodów Kościoła,
  • Laurence Tubiana, Dyrektor European Climate Foundation, jedna z architektek przełomowego Porozumienia Paryskiego ws. zmiany klimatu,
  • prof. Luigino Bruni, dyrektor papieskiego programu Ekonomia Franciszka,
  • Montserrat Mir z Centrum Sprawiedliwej Transformacji przy największej na świecie konfederacji związków zawodowych ITUC
  • prof. Rocco Buttiglione, przyjaciel Jana Pawła II, kandydat na komisarza Komisji Europejskiej,
  • Andrzej Guła, współzałożyciel Polskiego Alarmu Smogowego,
  • Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski.

Co połączyło tak różnych ludzi? I co sprowadza ich do Krakowa w szczycie sezonu smogowego, na krótko przed szczytem państw Unii Europejskiej oraz Szczytem Klimatycznym ONZ?

Wspólne wyzwanie – największy kryzys ekologiczny, z jakim dotąd mierzyła się ludzkość. I wspólna wiara, że razem możemy go rozwiązać.

15 i 16 listopada w Krakowie spotkają się najwybitniejsi współcześni europejscy publiczni intelektualiści: ludzie wiary i działania, biskupi i ministrowie, teologowie i ekonomistki, działaczki i analitycy, by wspólnie odpowiedzieć na ekologiczne, ekonomiczne i duchowe wyzwania naszych czasów, szukając inspiracji w chrześcijańskiej ekologii integralnej.

Pełen program wydarzenia znajdą Państwo tutaj

 

Konferencja Creatio Continua jest organizowana na zamówienie Caritas Polska przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

Źródło: Informacja prasowa organizatorów

Zdjęcie: Organizatorzy

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.