Udostępnij

Możesz zaprosić lamę na swoją wideo konferencję i pomóc ratować zwierzęta

02.05.2020

W połowie marca premierę miała aplikacja Goat-2-Meeting umożliwiająca zaproszenie na łączenie Zoomem czy Skypem lamy, krowy, kozy i inne zwierzaki. Projekt ma z jednej strony poprawiać nastrój w czasach pandemii, a z drugiej pomaga w zbieraniu pieniędzy na ratowanie zwierząt.

Misja projektu jest bardzo prosta: dać ludziom powód do uśmiechu, jednocześnie edukując o przemysłowej hodowli. Używając Goat-2-Meeting można się połączyć z sanktuarium dla zwierząt Sweet Farm w Half Moon Bay w Kalifornii i internetowo „spotkać” z krową, kozą, kurą, świnką czy lamą.

„Po pojawieniu się koronawirusa, musieliśmy na nowo wymyślić nasz sposób działania i pozyskiwania pieniędzy na utrzymanie i ratowanie zwierząt” – mówił w CNN założyciel Sweet Farm Nate Salpeter. „Jeden z pracowników powiedział: wiesz, mamy tak wiele spotkań firmowych online i wszystkie są nudne. Co, jeśli moglibyśmy dostać kozę lub lamę na telefon?” – dodał.

Goat-2-Meeting zaczęło działać 25 marca i od razu podbiło serca użytkowników Zomma i Skype. W miesiąc ze zwierzętami łączono się 100 razy, a 500 kolejnych konferencji czeka w kolejce.

https://www.facebook.com/SweetFarmCA/photos/a.827757704012151/2789546081166627/?type=3&theater

Za 20-minutowe łączenia z mieszkańcami Sweet Farm podczas prywatnego spotkania trzeba zapłacić od 65 do 100 dolarów – w zależności od liczby uczestników.

Osobne stawki obowiązują korporacje, które swoje biznesowe spotkania organizują przez internet. 10 minut połączenia z lamą kosztuje 100 dolarów, a 25 minut – 250. Można wybrać także opcję VIP za 750 dolarów.

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie zwierzaków w Sweet Farm. Mieszka tam m.in. uratowana z rzeźni koza Juno, krówka Magnolia odrzucona przez swoją mamę, 36-letni koń Sturgis, którym nie chcieli już się zajmować poprzedni właściciele, dwie świnki – Sweet Pea i Spuds – zabrane z farmy przemysłowej, bezdomna lama Paco i koza Nibblets uratowana z targu.

Na stronie internetowej Sweet Farm czytamy, że „jest to pierwsze sanktuarium non-profit na świecie, które zajmuje się globalnym wpływem hodowli przemysłowej na zwierzęta, rośliny i planetę. Łącząc rolnictwo wegańskie, ratowanie zwierząt gospodarskich, edukację i technologię, która rewolucjonizuje produkcję żywności – Sweet Farm na nowo definiuje znaczenie bycia sanktuarium”.

Zdjęcie: Moments Photography.site/Shutterstock

Autor

Katarzyna Kojzar

Pisze o klimacie, środowisku, a czasami – dla odmiany – o kulturze. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Jej teksty ukazują się też m.in. w OKO.press i Wirtualnej Polsce.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Bartosz Kwiatkowski

Dyrektor Frank Bold, absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Patrycja Satora

Menedżerka organizacji pozarządowych z ponad 15 letnim stażem – doświadczona koordynatorka projektów, specjalistka ds. kontaktów z kluczowymi klientami, menadżerka ds. rozwoju oraz PR i Public Affairs.

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.