Możesz zaprosić lamę na swoją wideo konferencję i pomóc ratować zwierzęta

1913
0
Podziel się:

W połowie marca premierę miała aplikacja Goat-2-Meeting umożliwiająca zaproszenie na łączenie Zoomem czy Skypem lamy, krowy, kozy i inne zwierzaki. Projekt ma z jednej strony poprawiać nastrój w czasach pandemii, a z drugiej pomaga w zbieraniu pieniędzy na ratowanie zwierząt.

Misja projektu jest bardzo prosta: dać ludziom powód do uśmiechu, jednocześnie edukując o przemysłowej hodowli. Używając Goat-2-Meeting można się połączyć z sanktuarium dla zwierząt Sweet Farm w Half Moon Bay w Kalifornii i internetowo „spotkać” z krową, kozą, kurą, świnką czy lamą.

„Po pojawieniu się koronawirusa, musieliśmy na nowo wymyślić nasz sposób działania i pozyskiwania pieniędzy na utrzymanie i ratowanie zwierząt” – mówił w CNN założyciel Sweet Farm Nate Salpeter. „Jeden z pracowników powiedział: wiesz, mamy tak wiele spotkań firmowych online i wszystkie są nudne. Co, jeśli moglibyśmy dostać kozę lub lamę na telefon?” – dodał.

Goat-2-Meeting zaczęło działać 25 marca i od razu podbiło serca użytkowników Zomma i Skype. W miesiąc ze zwierzętami łączono się 100 razy, a 500 kolejnych konferencji czeka w kolejce.

https://www.facebook.com/SweetFarmCA/photos/a.827757704012151/2789546081166627/?type=3&theater

Za 20-minutowe łączenia z mieszkańcami Sweet Farm podczas prywatnego spotkania trzeba zapłacić od 65 do 100 dolarów – w zależności od liczby uczestników.

Osobne stawki obowiązują korporacje, które swoje biznesowe spotkania organizują przez internet. 10 minut połączenia z lamą kosztuje 100 dolarów, a 25 minut – 250. Można wybrać także opcję VIP za 750 dolarów.

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie zwierzaków w Sweet Farm. Mieszka tam m.in. uratowana z rzeźni koza Juno, krówka Magnolia odrzucona przez swoją mamę, 36-letni koń Sturgis, którym nie chcieli już się zajmować poprzedni właściciele, dwie świnki – Sweet Pea i Spuds – zabrane z farmy przemysłowej, bezdomna lama Paco i koza Nibblets uratowana z targu.

Na stronie internetowej Sweet Farm czytamy, że „jest to pierwsze sanktuarium non-profit na świecie, które zajmuje się globalnym wpływem hodowli przemysłowej na zwierzęta, rośliny i planetę. Łącząc rolnictwo wegańskie, ratowanie zwierząt gospodarskich, edukację i technologię, która rewolucjonizuje produkcję żywności – Sweet Farm na nowo definiuje znaczenie bycia sanktuarium”.

Zdjęcie: Moments Photography.site/Shutterstock

Podziel się: