NIK o normach jakości węgla: interes lobbystów węglowych ważniejszy od ochrony obywateli i środowiska

716
1
Podziel się:
Płock. Smog. Fot. Smogowa Mapa Polski

Dzisiejszy “Parkiet” przedstawia główne ustalenia raportu Najwyższej Izby Kontroli, w którym oceniono postępy w walce ze smogiem.Dokument, którego oficjalnie jeszcze nie przedstawiono, ma według gazety bardzo krytycznie odnosić się do antysmogowych działań rządu.
“Działania władz krajowych były dalece niewystarczające dla zapewnienia zdecydowanej poprawy jakości powietrza”, czytamy.
W tekście pojawia się też informacja na temat oceny proponowanych norm jakości dla węgla trafiającego do gospodarstw domowych. Ta ma brzmieć tak:

“Niemniej zapisy w nim zawarte zabezpieczają w znacznie większym stopniu interesy lobby węglowego aniżeli dążenie do ochrony obywateli i środowiska naturalnego przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń powietrza.”

Cały tekst znajdziecie na stronach “Parkietu”.
Na upublicznienie pełnego raportu trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.
Fot. Płock. Smogowa Mapa Polski.

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Naczynia połaczone – władza i lobbyści. A przed wyborami nie spodziewajmy się żadnych zdecydowanych działań. Polacy muszą sami zdecydować czy dalej palić kiepskim węglem… Moja rodzina decyduje się na ogrzewanie peletowe rodzimego producenta – Kostrzewa 🙂 Tej zimy będzie cieplej i dużo zdrowiej. Sąsiedzi się ucieszą 😉