Okna życia dla roślin. „Jedni wycinają zielone, inni rozmnażają i ratują”

Podziel się:

„Ta witryna nie oferuje nic na sprzedaż. Zachęca do ratowania niechcianych lub wyrzuconych na śmietnik roślin” – piszą inicjatorzy akcji. Przy popularnych punktach w mieście powstały miejsca, gdzie można oddać roślinę i dać jej szansę na drugie życie.

Najpierw opolskie „Okno życia” działało tylko w sieci. Mieszkańcy mogli udostępniać zdjęcia niechcianych roślin na specjalnym profilu facebookowym. Tam też zgłaszali się nowi właściciele kwiatów, sadzonek i krzewów.

Na początku czerwca otwarto pierwszy punkt, gdzie można odnosić swoje rośliny albo je wymieniać – powstał przy popularnej kawiarni w centrum Opola. Kolejne utworzono m.in. przy Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej i przy Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE.

Organizatorzy akcji zachęcają nie tylko do przynoszenia własnych roślin, ale też tych znalezionych na śmietniku.

Ta witryna nie oferuje nic na sprzedaż. Zachęca do ratowania niechcianych lub wyrzuconych na śmietnik roślin.Jeśli…

Opublikowany przez Okno życia dla roślin w Opolu Wtorek, 2 czerwca 2020

„Jeśli podoba Ci się ta idea, stwórz swoje własne >>Okno życia dla roślin<< (…). Zróbmy wspólnie zieloną rewolucję. Jedni wycinają zielone, inni rozmnażają i ratują. Wystarczy mały kącik w biurze, na klatce schodowej, w szkole, przedszkolu, kawiarni, restauracji.” – zachęcają do udziału organizatorzy akcji. Stworzyli specjalny plakat, który można bezpłatnie pobrać i rozwiesić przy własnym „Oknie życia” (można go znaleźć TUTAJ).

Usługa jest bezpłatna i nie można wykorzystywać „Okna” do celów komercyjnych. Inicjatorzy akcji proszą, żeby oddawane roślinki podlać wodą deszczową albo dosypać do doniczki keramzyt, który zatrzymuje parowanie.

Ich działania można śledzić TUTAJ.

Zdjęcie: Mallmo/Shutterstock

Podziel się: