Pani Irenka inspiruje do rezygnacji z mięsa, wzrusza i wygrywa internet

4122
0
Podziel się:

Ma 93 lata, od 30 nie je mięsa. Ma się dobrze, nie choruje, bije pięknym, ludzkim ciepłem. Jest wiele powodów, dla których warto przejść na dietę wegetariańską. Być jak pani Irenka to od teraz jeden z nich.

O wspaniałej 93-latce opowiada najnowsza kampania wideo RoślinnieJemy, nakręcona przez Papaya Films z Julią Rogowską i Patrykiem Kinem na czele. Akcja rozgrywa się w gdańskim Domu Spokojnej Starości “Harmonia”.

O co chodzi? “O to mięso”, jak wyjaśnia jeden z seniorów, pytany o panią Irenkę. Sama kobieta mówi ekipie filmowej:

Nic mnie nie boli, widzę dobrze. Po prostu nie choruję, mam 93 lata i nie mam na co umrzeć. Zwierzęcy chów przemysłowy jest niehumanitarny, krówka się przyzwyczaja do swojej pani, jak pieski do swoich panów”.

Kucharze nie narzekają, bo jak mówią, “pani Irenka zje wszystko, byle nie było mięsa”. Choć kolega 93-latki wyznaje w klipie, że nie wyobraża sobie żyć bez mięsa, na koniec filmu wszyscy mieszkańcy “Harmonii” zasiadają wspólnie do wegańskiej uczty. I bardzo im smakuje. Słychać: “jestem zaskoczony, że to takie dobre”.

Gdy pani Irenka słyszy, że stanowi fenomen na skalę Polski, ciężko jej w to uwierzyć. A mnie ciężko powstrzymać wzruszenie, gdy po chwili zastanowienia, 93-latka kwituje: “może dlatego życie mnie tak utrzymuje”. Trudno się z tym nie zgodzić.

Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić swoje codzienne nawyki w trosce o naszą planetę. 

Już ponad połowa Polaków deklaruje zmniejszenie spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego na rzecz produktów roślinnych. Przy okazji filmu, kampania RoślinnieJemy, fundacja Otwarte Klatki i Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach zaprasza wszystkich do wyzwania Vegan Challenge PL. Zostało one zaprojektowane tak, aby inspirować ludzi i zapoznawać ich z dietą roślinną w trakcie 22 dni. Skupia się na praktycznym aspekcie przejścia na dietę roślinną. Pierwszego dnia każdego miesiąca rozpoczyna się nowe wyzwanie. Po dołączeniu do niego, uczestnicy otrzymują maile wraz z wytycznymi odnoszącymi się do codziennych, małych wyzwań w diecie.

FOT. Facebook/RoślinnieJemy

Podziel się: