„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” już dostępny. Dowiedz się więcej o odliczeniach podatku

2383
1
Podziel się:
Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019 już dostępny. Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE, we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskim Alarmem Smogowym, przygotowało dokument „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019”. W poradniku omówiono najistotniejsze kwestie dotyczące ulgi termomodernizacyjnej (wprowadzonej na początku tego roku), a także możliwe korzyści, wynikające z inwestowania w poprawę efektywności energetycznej własnego domu.

W poradniku przedstawiono najistotniejsze zasady korzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Dowiedzieć możemy się z niego m.in., kto może skorzystać z odliczenia, jakie obowiązują nas limity, terminy i dokładne zasady rozliczeń. Ponadto, autorzy poradnika zamieścili w nim symulacje potencjalnych korzyści, jakie w ciągu roku można uzyskać w ramach ulgi termomodernizacyjnej – w zależności od wysokości wydatków, dochodów oraz sposobu opodatkowania.

Dokument zawiera również szczegółowe informacje na temat innych dostępnych źródeł finansowania inwestycji, które mogą łączyć się z odliczeniem podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, m.in. programu „Czyste Powietrze”. Zamieszczono także kompletny wykaz prac, urządzeń i  materiałów, których koszty są uwzględniane w ramach ulgi.

Ciekawa wydaje się także możliwość znalezienia szczegółowych informacji poprzez zamieszczone w dokumencie kody QR: umożliwiają one zainteresowanym m.in. bezpośrednie dotarcie do konkretnych przepisów związanych z ulgą termomodernizacyjną czy też rozpoczęcie czatu z oficjalnym konsultantem z Ministerstwa Finansów.

 

Z całością dokumentu „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” można zapoznać się tutaj.

Źródło: POBE

Zdjęcie: Shutterstock/seaonweb

Podziel się: