Udostępnij

„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” już dostępny. Dowiedz się więcej o odliczeniach podatku

19.11.2019

Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE, we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskim Alarmem Smogowym, przygotowało dokument „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019”. W poradniku omówiono najistotniejsze kwestie dotyczące ulgi termomodernizacyjnej (wprowadzonej na początku tego roku), a także możliwe korzyści, wynikające z inwestowania w poprawę efektywności energetycznej własnego domu.

W poradniku przedstawiono najistotniejsze zasady korzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Dowiedzieć możemy się z niego m.in., kto może skorzystać z odliczenia, jakie obowiązują nas limity, terminy i dokładne zasady rozliczeń. Ponadto, autorzy poradnika zamieścili w nim symulacje potencjalnych korzyści, jakie w ciągu roku można uzyskać w ramach ulgi termomodernizacyjnej – w zależności od wysokości wydatków, dochodów oraz sposobu opodatkowania.

Dokument zawiera również szczegółowe informacje na temat innych dostępnych źródeł finansowania inwestycji, które mogą łączyć się z odliczeniem podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, m.in. programu „Czyste Powietrze”. Zamieszczono także kompletny wykaz prac, urządzeń i  materiałów, których koszty są uwzględniane w ramach ulgi.

Ciekawa wydaje się także możliwość znalezienia szczegółowych informacji poprzez zamieszczone w dokumencie kody QR: umożliwiają one zainteresowanym m.in. bezpośrednie dotarcie do konkretnych przepisów związanych z ulgą termomodernizacyjną czy też rozpoczęcie czatu z oficjalnym konsultantem z Ministerstwa Finansów.

 

Z całością dokumentu „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” można zapoznać się tutaj.

Źródło: POBE

Zdjęcie: Shutterstock/seaonweb

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.