Prawnicy bezpłatnie pomogą w walce z przemysłowym smogiem. Czekają na zgłoszenia

Podziel się:
pomoc prawna smog

Fundacja Frank Bold oferuje bezpłatną pomoc prawną dla społeczności, które zmagają się z uciążliwym sąsiedztwem zakładów przemysłowych. Prawnicy będą się zajmować sprawami dotyczącymi dużych i średnich przedsiębiorstw zanieczyszczających powietrza.

Fundacja Frank Bold jest prawniczą organizacją pozarządową, która specjalizuje się w szczególności w prawie ochrony środowiska. Organizacja uruchamia właśnie bezpłatną poradnię prawną. Skorzystać z niej mogą osoby żyjące w sąsiedztwie zanieczyszczających zakładów.

„Możemy zaoferować pomoc w sprawach dotyczących emisji do powietrza z zakładów przemysłowych – przede wszystkim chodzi tu o średnie i duże zakłady. (…) Jesteśmy w stanie pomóc w sprawie emisji substancji toksycznych, jak i uciążliwości odorowych” – mówi Miłosz Jakubowski, prawnik z Fundacji Frank Bold. „W ramach tego projektu nie zajmujemy się drobnymi przedsiębiorstwami (jak piekarnie, małe stolarnie itp.), chociaż jeśli ktoś się zgłosi, to spróbujemy pomóc” – podkreśla prawnik.

Mieszkańcy okolic zakładów przemysłowych mają szansę na poradę prawną, a w przypadku jednej, wybranej sprawy – na jej kompleksowe poprowadzenie przez prawników Fundacji Frank Bold.

Organizacja zastrzega jednak, że nie zdoła zająć się każdą zgłoszoną sprawą ze względu na ograniczenia projektowe.

#podajdalejDziałasz na rzecz poprawy jakości powietrza w swojej okolicy? Chcesz skutecznie reagować na szkodliwe…

Opublikowany przez Fundacja Frank Bold Czwartek, 20 sierpnia 2020

By skontaktować się z prawnikami, należy wypełnić internetowy formularz (dostępny TUTAJ). Na tej podstawie fundacja określi, czy opisany przypadek wpisuje się w ramy projektu i czy w tej sprawie może zapewnić odpowiednie wsparcie prawne.

Poradnia Fundacji Frank Bold jest finansowana ze środków Patagonia Environmental Grants Program Fund.

_

Zdjęcie: Shutterstock/Artic_photo

Podziel się: