Piotr
Urbanik

Redaktor naczelny SmogLabu. Były kierownik Wiadomości Onet.pl, prowadzący kilku mediów branżowych i informacyjnych. Prowadził zajęcia z mediów internetowych na AGH i UJ.
Długie wolne chwile spędza przemierzając Beskidy, te krótsze – przemierzając Nową Hutę.

Kontakt: piotr.urbanik@smoglab.pl

Tomasz
Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu.

Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.

Członek stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy oraz European Federation For Science Journalism.

 

Przemysław
Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Maciej
Fijak

Krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii. Naukowo zajmuje się m.in. międzynarodową ochroną środowiska. Uczestnik European Green Activism Training 2020, członek Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Po godzinach przemierza Kraków wzdłuż i wszerz – pieszo lub na dwóch kółkach. Najczęściej spotykany w krakowskim Podgórzu.

Kontakt: maciej.fijak@smoglab.pl

Karolina
Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub
Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego (należy do Krakowskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu). Z wykształcenia fizyk, w ramach działalności w Polskim Alarmie Smogowym zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Katarzyna
Kojzar

Pisze o klimacie, środowisku, a czasami – dla odmiany – o kulturze. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Jej teksty ukazują się też m.in. w OKO.press, Onecie i Wirtualnej Polsce. Mieszka w Nowej Hucie, po pracy nałogowo ogląda seriale, podróżuje (coraz częściej pociągiem) i pokonuje kilometry z rudym jamnikiem na smyczy.

Sebastian
Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Klaudia
Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; w tym przede wszystkim GOZ i OZE, eco-lifestyle, parenting, psychologia relacji. Prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Marcel
Wandas

Dziennikarz, autor między innymi Onetu i Wirtualnej Polski. W przeszłości reporter radiowy związany między z Radiem Kraków, Radiem Eska i Radiem Plus. Fan muzyki, bywalec festiwali, wielbiciel krakowskiej Nowej Huty, hejter krakowskiego smogu.

 

Kontakt

SmogLab.pl jest wydawany przez Fundację SmogLab
Napisz do nas: redakcja@smoglab.pl (pod tym adresem czekamy też na informacje prasowe)

Adres: Felicjanek 10 / 6,  31-104 Kraków, Polska 

NIP: 676-26-16-814
REGON: 521924057
KRS: 0000966123