Piotr
Urbanik

Redatkor naczelny SmogLabu. Były kierownik Wiadomości Onet.pl, prowadzący kilku mediów branżowych i informacyjnych. Prowadził zajęcia z mediów internetowych na AGH i UJ.
Długie wolne chwile spędza przemierzając Beskidy, te krótsze – przemierzając Nową Hutę.

Kontakt: piotr.urbanik@smoglab.pl

Tomasz
Borejza

Dziennikarz naukowy. Pisze o miastach, zdrowiu i ekologii. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Gazecie Krakowskiej, Detektywie oraz czasopismach branżowych.

Członek stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy oraz Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Kontakt: tomasz@smoglab.pl

Katarzyna
Kojzar

Pisze o klimacie, środowisku, a czasami – dla odmiany – o kulturze. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Jej teksty ukazują się też m.in. w OKO.press, Onecie i Wirtualnej Polsce. Mieszka w Nowej Hucie, po pracy nałogowo ogląda seriale, podróżuje (coraz częściej pociągiem) i pokonuje kilometry z rudym jamnikiem na smyczy.

Kontakt: katarzyna.kojzar@smoglab.pl

Sebastian
Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się ekologią i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Związany również z AGH w Krakowie, gdzie zajmuje się społecznymi i kulturowymi aspektami energetyki rozproszonej.

Marcel
Wandas

Dziennikarz, autor między innymi Onetu i Wirtualnej Polski. W przeszłości reporter radiowy związany między z Radiem Kraków, Radiem Eska i Radiem Plus. Fan muzyki, bywalec festiwali, wielbiciel krakowskiej Nowej Huty, hejter krakowskiego smogu.

Karolina
Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Przemysław
Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Jakub
Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego (należy do Krakowskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu). Z wykształcenia fizyk, w ramach działalności w Polskim Alarmie Smogowym zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Kontakt

SmogLab.pl jest wydawany przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy
Napisz do nas: redakcja@smoglab.pl (pod tym adresem czekamy też na informacje prasowe)

Znajdź na Facebooku strony SmogLab’u i Krakowskiego Alarmu Smogowego.

NIP: 676-247-21-66
REGON: 123005019
KRS: 0000491120