Udostępnij

Rodzicu, dowiedz się więcej o skutkach smogu. Już 23 lutego wydarzenie „Rusz powietrzem z BuggyGym!”

21.02.2019

Stowarzyszenie BuggyGym po raz kolejny organizuje wydarzenie „Rusz powietrzem z BuggyGym!”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych wśród rodziców małych dzieci. 

Impreza odbędzie się w sobotę 23 lutego w siedmiu miastach Polski: Wrocławiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Białymstoku, Cieszynie, Kaliszu, Długołęce i Szczecinie. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Środowisko oraz GIOŚ, natomiast patronat medialny sprawuje m.in. portal SmogLab.

Na uczestników wydarzenia czekać będą warsztaty, prelekcje, pogadanki czy quizy dotyczące jakości powietrza. Ale to nie wszystko: organizatorki przygotowały dla rodziców i najmłodszych szereg innych atrakcji m.in. warsztaty z sensomotoryki oraz sensoplastyki, warsztaty ze snu, zumbę kids, sportowe konkurencje, gry i zabawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych alarmów smogowych: Białostockiego Alarmu Smogowego, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Ustrońskiego Alarmu Smogowego, którzy zabiorą głos w kwestii problemu jakości powietrza.

Poniżej film promujący poprzednią edycję „Rusz powietrzem z BuggyGym!”:

Organizatorem wydarzenia jest działające od 2015 roku Stowarzyszenie BuggyGym. Tworzą je rodzice małych dzieci, chcący promować aktywność fizyczną z małym dzieckiem, najlepiej na świeżym powietrzu, a także zdrowy styl życia wśród innych rodziców. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia dostosowane dla mam w każdym okresie po porodzie, które odbywają się w całej Polsce.

Patronat medialny sprawują także portal eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, serwis internetowy „BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna” oraz Beskid News.

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej BuggyGym.

Źródło: Informacja prasowa

Grafika: Stowarzyszenie BuggyGym

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.