Rodzicu, dowiedz się więcej o skutkach smogu. Już 23 lutego wydarzenie „Rusz powietrzem z BuggyGym!”

2018
0
Podziel się:
Rusz powietrzem z Buggy Gym

Stowarzyszenie BuggyGym po raz kolejny organizuje wydarzenie „Rusz powietrzem z BuggyGym!”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych wśród rodziców małych dzieci. 

Impreza odbędzie się w sobotę 23 lutego w siedmiu miastach Polski: Wrocławiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Białymstoku, Cieszynie, Kaliszu, Długołęce i Szczecinie. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Środowisko oraz GIOŚ, natomiast patronat medialny sprawuje m.in. portal SmogLab.

Na uczestników wydarzenia czekać będą warsztaty, prelekcje, pogadanki czy quizy dotyczące jakości powietrza. Ale to nie wszystko: organizatorki przygotowały dla rodziców i najmłodszych szereg innych atrakcji m.in. warsztaty z sensomotoryki oraz sensoplastyki, warsztaty ze snu, zumbę kids, sportowe konkurencje, gry i zabawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych alarmów smogowych: Białostockiego Alarmu Smogowego, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Ustrońskiego Alarmu Smogowego, którzy zabiorą głos w kwestii problemu jakości powietrza.

Poniżej film promujący poprzednią edycję „Rusz powietrzem z BuggyGym!”:

Organizatorem wydarzenia jest działające od 2015 roku Stowarzyszenie BuggyGym. Tworzą je rodzice małych dzieci, chcący promować aktywność fizyczną z małym dzieckiem, najlepiej na świeżym powietrzu, a także zdrowy styl życia wśród innych rodziców. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia dostosowane dla mam w każdym okresie po porodzie, które odbywają się w całej Polsce.

Patronat medialny sprawują także portal eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, serwis internetowy „BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna” oraz Beskid News.

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej BuggyGym.

Źródło: Informacja prasowa

Grafika: Stowarzyszenie BuggyGym

Podziel się: