Udostępnij

„Rusz powietrzem z BuggyGym 2019” już za nami [FOTORELACJA]

26.02.2019

W sobotę 23 lutego odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Rusz powietrzem z BuggyGym”. W siedmiu miastach Polski rozmawiano o zanieczyszczeniu powietrza, wspólnie ćwiczono, a także integrowano przy grach i konkursach. W tym roku impreza zawitała do: Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białegostoku, Cieszyna, Kalisza, Długołęki i Szczecina.

Za nami druga edycja eventu „Rusz powietrzem z BuggyGym” organizowanego w ramach kampanii „Zima nie jest zła”. Zamiarem organizatorów było zwrócenie uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy zwłaszcza zimą. W sobotnie przedpołudnie w kilku miastach Polski, dzięki wystąpieniom przedstawicieli Lokalnych Alarmów Smogowych – Białostockiego, Dolnośląskiego i Ustrońskiego oraz Nadleśnictwa Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestnicy mieli okazję wspólnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi jakości powietrza,  sposobów jej  monitorowania oraz możliwościach walki ze smogiem. Na uczestników eventu czekały maski antysmogowe, przygotowane przez firmę GoodAir oraz gadżety m.in. komiksy dla dzieci o smogu, przekazane przez firmę Airly.

Integralną częścią eventu był trening BuggyGym, skierowany do mam (i ojców) ćwiczących z wózkami z dziećmi. Dodatkowo w kilku miastach odbyły się warsztaty tematyczne oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Organizatorki, przy współpracy z lokalnymi sponsorami przygotowały także szereg konkursów z nagrodami. W Cieszynie event zorganizowała Bożena Foltyn, we Wrocławiu – Sandra Kromer, w Długołęce – Magdalena Lubońska, w Ostrowcu Świętokrzyskim – Anna Frejlich, w Białymstoku – Ewa Jedynasty, w Kaliszu – Aleksandra Kamiennik, w Szczecinie – Agnieszka Dziedzic.

„Organizując event – relacjonuje Sylwia Drob, koordynator tegorocznej akcji – chciałyśmy zarazić ludzi nie tylko pozytywną energią i zamiłowaniem do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim myśleniem o naszym otoczeniu. Wiemy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza dla najmłodszych. To, czym oddychamy ma dla nas ogromne znaczenie i warto mieć to na uwadze w każdym naszym działaniu. Cieszymy się, że aż tak wiele podmiotów i organizacji wsparło naszą inicjatywę.”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Ochrony Środowiska oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Patronat medialny sprawowali: SmogLab, eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna oraz Beskid News.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie BuggyGym, promujące aktywność fizyczną z małym dzieckiem oraz zdrowy styl życia. Treningi BuggyGym odbywają się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

 

Więcej informacji o samym wydarzeniu znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia BuggyGym.

Źródło: Informacja prasowa

Zdjęcia: Stowarzyszenie BuggyGym

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Bartosz Kwiatkowski

Dyrektor Frank Bold, absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Patrycja Satora

Menedżerka organizacji pozarządowych z ponad 15 letnim stażem – doświadczona koordynatorka projektów, specjalistka ds. kontaktów z kluczowymi klientami, menadżerka ds. rozwoju oraz PR i Public Affairs.

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.