Udostępnij

„Rusz powietrzem z BuggyGym 2019” już za nami [FOTORELACJA]

26.02.2019

W sobotę 23 lutego odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Rusz powietrzem z BuggyGym”. W siedmiu miastach Polski rozmawiano o zanieczyszczeniu powietrza, wspólnie ćwiczono, a także integrowano przy grach i konkursach. W tym roku impreza zawitała do: Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białegostoku, Cieszyna, Kalisza, Długołęki i Szczecina.

Za nami druga edycja eventu „Rusz powietrzem z BuggyGym” organizowanego w ramach kampanii „Zima nie jest zła”. Zamiarem organizatorów było zwrócenie uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy zwłaszcza zimą. W sobotnie przedpołudnie w kilku miastach Polski, dzięki wystąpieniom przedstawicieli Lokalnych Alarmów Smogowych – Białostockiego, Dolnośląskiego i Ustrońskiego oraz Nadleśnictwa Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestnicy mieli okazję wspólnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi jakości powietrza,  sposobów jej  monitorowania oraz możliwościach walki ze smogiem. Na uczestników eventu czekały maski antysmogowe, przygotowane przez firmę GoodAir oraz gadżety m.in. komiksy dla dzieci o smogu, przekazane przez firmę Airly.

Integralną częścią eventu był trening BuggyGym, skierowany do mam (i ojców) ćwiczących z wózkami z dziećmi. Dodatkowo w kilku miastach odbyły się warsztaty tematyczne oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Organizatorki, przy współpracy z lokalnymi sponsorami przygotowały także szereg konkursów z nagrodami. W Cieszynie event zorganizowała Bożena Foltyn, we Wrocławiu – Sandra Kromer, w Długołęce – Magdalena Lubońska, w Ostrowcu Świętokrzyskim – Anna Frejlich, w Białymstoku – Ewa Jedynasty, w Kaliszu – Aleksandra Kamiennik, w Szczecinie – Agnieszka Dziedzic.

„Organizując event – relacjonuje Sylwia Drob, koordynator tegorocznej akcji – chciałyśmy zarazić ludzi nie tylko pozytywną energią i zamiłowaniem do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim myśleniem o naszym otoczeniu. Wiemy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza dla najmłodszych. To, czym oddychamy ma dla nas ogromne znaczenie i warto mieć to na uwadze w każdym naszym działaniu. Cieszymy się, że aż tak wiele podmiotów i organizacji wsparło naszą inicjatywę.”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Ochrony Środowiska oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Patronat medialny sprawowali: SmogLab, eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna oraz Beskid News.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie BuggyGym, promujące aktywność fizyczną z małym dzieckiem oraz zdrowy styl życia. Treningi BuggyGym odbywają się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

 

Więcej informacji o samym wydarzeniu znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia BuggyGym.

Źródło: Informacja prasowa

Zdjęcia: Stowarzyszenie BuggyGym

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.