„Rusz powietrzem z BuggyGym 2019” już za nami [FOTORELACJA]

1985
0
Podziel się:
Rusz powietrzem z BuggyGym już za nami

W sobotę 23 lutego odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Rusz powietrzem z BuggyGym”. W siedmiu miastach Polski rozmawiano o zanieczyszczeniu powietrza, wspólnie ćwiczono, a także integrowano przy grach i konkursach. W tym roku impreza zawitała do: Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białegostoku, Cieszyna, Kalisza, Długołęki i Szczecina.

Za nami druga edycja eventu „Rusz powietrzem z BuggyGym” organizowanego w ramach kampanii „Zima nie jest zła”. Zamiarem organizatorów było zwrócenie uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy zwłaszcza zimą. W sobotnie przedpołudnie w kilku miastach Polski, dzięki wystąpieniom przedstawicieli Lokalnych Alarmów Smogowych – Białostockiego, Dolnośląskiego i Ustrońskiego oraz Nadleśnictwa Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestnicy mieli okazję wspólnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi jakości powietrza,  sposobów jej  monitorowania oraz możliwościach walki ze smogiem. Na uczestników eventu czekały maski antysmogowe, przygotowane przez firmę GoodAir oraz gadżety m.in. komiksy dla dzieci o smogu, przekazane przez firmę Airly.

Integralną częścią eventu był trening BuggyGym, skierowany do mam (i ojców) ćwiczących z wózkami z dziećmi. Dodatkowo w kilku miastach odbyły się warsztaty tematyczne oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Organizatorki, przy współpracy z lokalnymi sponsorami przygotowały także szereg konkursów z nagrodami. W Cieszynie event zorganizowała Bożena Foltyn, we Wrocławiu – Sandra Kromer, w Długołęce – Magdalena Lubońska, w Ostrowcu Świętokrzyskim – Anna Frejlich, w Białymstoku – Ewa Jedynasty, w Kaliszu – Aleksandra Kamiennik, w Szczecinie – Agnieszka Dziedzic.

„Organizując event – relacjonuje Sylwia Drob, koordynator tegorocznej akcji – chciałyśmy zarazić ludzi nie tylko pozytywną energią i zamiłowaniem do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim myśleniem o naszym otoczeniu. Wiemy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza dla najmłodszych. To, czym oddychamy ma dla nas ogromne znaczenie i warto mieć to na uwadze w każdym naszym działaniu. Cieszymy się, że aż tak wiele podmiotów i organizacji wsparło naszą inicjatywę.”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Ochrony Środowiska oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Patronat medialny sprawowali: SmogLab, eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna oraz Beskid News.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie BuggyGym, promujące aktywność fizyczną z małym dzieckiem oraz zdrowy styl życia. Treningi BuggyGym odbywają się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

 

Więcej informacji o samym wydarzeniu znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia BuggyGym.

Źródło: Informacja prasowa

Zdjęcia: Stowarzyszenie BuggyGym

Podziel się: