Smogathon to wydarzenie mające na celu walkę ze smogiem za pomocą technologii, nauki i szeroko pojętej innowacji. W tym roku Smogathon został zorganizowany w postaci tzw. “bootcamp-u”, a więc 24-godzinnego obozu treningowego, podczas którego zespoły z całego świata spotkają się z kilkudziesięcioma mentorami, których będą musiały przekonać do swoich projektów, ale od których będą mogły także się wiele nauczyć. Będą eksperci biznesowi, technologiczni, marketingowi itd. Wszyscy, którzy znają się na różnych aspektach tworzenia i rozwijania startupu, czyli młodej formy technologicznej.
Z 29 zespołów, które zakwalifikowały się do bootcamp-u, tylko 10 najlepiej ocenionych będzie miało możliwość zaprezentowania swoich projektów podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 28 listopada o godzinie 17:30 w krakowskim Kijów.Centrum. Ostatecznych 20% punktów przyzna jury, składające się m.in. z Dyrektora ds. Innowacji Komisji Europejskiej, Marszałka Województwa Małopolskiego czy Podsekreterzy Stanu Ministerstw Rozwoju i Cyfryzacji, a także osobowości ze świata nauki i biznesu.
Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 100 tys. zł na rozwój projektu, który przyczyni się do zwalczenia smogu nie tylko w Krakowie, ale potencjalnie także na całym świecie.
Wstęp na Galę Finałową jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie http://final.smogathon.com. Wydarzenie odbędzie w języku angielskim.
Więcej szczegółów na stronie www.smogathon.com.
Źródło: Informacja prasowa.