powietrze przedszkole

Sprawdź, jak złe jest powietrze w okolicy przedszkola twojego dziecka [WYSZUKIWARKA]

Na stronie internetowej, gdzie opublikowano wyniki raportu Greenpeace dotyczącego jakości powietrza w polskich przedszkolach, można także wyszukiwać szczegółowe informacje dotyczące każdego z nich.

Wystarczy wejść na stronę uwagasmog.pl i w załączonej tam wyszukiwarce wpisać kod pocztowy, miasto lub ulicę, przy której znajduje się placówka, której szukamy. Dla każdego przedszkola przygotowano specjalną kartę z podstawowymi informacjami o skali zanieczyszczenia powietrza w jego okolicy i ryzykach zdrowotnych dla dzieci, które się z tym wiążą. Można się więc dowiedzieć na przykład tego, o ile bardziej jest narażone na infekcje górnych dróg oddechowych.

– Na stronie znajduje się też licznik opóźnienia Ministra Energii we wprowadzeniu norm jakości węgla. Dziś licznik wskazuje 255 dni opóźnienia – mówi Marek Józefiak z Greenpeace.

2 komentarze(y)

  1. Dlaczego wyszukiwarka przedszkoli nie działa? Nie pokazuje żadnych wyników dla podanej ulicy ani kodu. Nawet hasła ‘Kraków’ czy ‘Warszawa’ mają zero wyników

  2. Niestety, ale co do smogu – ciężko z tym coś zrobić :(. Bardzo przydatna strona. Sprawdzałam przedszkole Hocki-Klocki w Częstochowie http://hocki-klocki.com.pl/

Dodaj komentarz