powietrze przedszkole

Sprawdź, jak złe jest powietrze w okolicy przedszkola twojego dziecka [WYSZUKIWARKA]

Na stronie internetowej, gdzie opublikowano wyniki raportu Greenpeace dotyczącego jakości powietrza w polskich przedszkolach, można także wyszukiwać szczegółowe informacje dotyczące każdego z nich.

Wystarczy wejść na stronę uwagasmog.pl i w załączonej tam wyszukiwarce wpisać kod pocztowy, miasto lub ulicę, przy której znajduje się placówka, której szukamy. Dla każdego przedszkola przygotowano specjalną kartę z podstawowymi informacjami o skali zanieczyszczenia powietrza w jego okolicy i ryzykach zdrowotnych dla dzieci, które się z tym wiążą. Można się więc dowiedzieć na przykład tego, o ile bardziej jest narażone na infekcje górnych dróg oddechowych.

– Na stronie znajduje się też licznik opóźnienia Ministra Energii we wprowadzeniu norm jakości węgla. Dziś licznik wskazuje 255 dni opóźnienia – mówi Marek Józefiak z Greenpeace.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Sprawdź, jak złe jest powietrze w okolicy przedszkola twojego dziecka [WYSZUKIWARKA]"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość

Dlaczego wyszukiwarka przedszkoli nie działa? Nie pokazuje żadnych wyników dla podanej ulicy ani kodu. Nawet hasła ‘Kraków’ czy ‘Warszawa’ mają zero wyników

Eliza
Gość

Niestety, ale co do smogu – ciężko z tym coś zrobić :(. Bardzo przydatna strona. Sprawdzałam przedszkole Hocki-Klocki w Częstochowie http://hocki-klocki.com.pl/