Sprzedają "pył gumowy granulat z opon osobowych" jako opał

5919
18
Podziel się:
polska w dużych dawkach

Kilka osób napisało dziś do nas w sprawie ogłoszenia, które pojawiło się w serwisie OLX Polska. Był wśród nich człowiek z Czystego Czernichowa, który prosił by o tym wspomnieć, więc to robimy.

Ogłoszenie dotyczy sprzedaży pyłu z gumy z opon osobowych.
Guma, jak napisano w ogłoszeniu, jest „bogata w kaloryczność”.  Gdyby ktoś się martwił, że coś jest z nią nie w porządku, znajdzie w ogłoszeniu także zapewnienie, że towar jest czysty i „bez wtrąceń”. Co jak rozumiemy oznacza, że pali się nie czym innym, tylko zmieloną gumą z opon.

granulat z opon

granulat z opon


W ogłoszeniu znaleziono miejsce także na certyfikat z badań laboratoryjnych, które potwierdzają wilgotność i kaloryczność tego oryginalnego opału, który stosuje się – i owszem – w przemyśle, ale akurat ten portal nie jest znany z tego, by służył budowaniu relacji B2B. Raczej prezentuje ofertę skierowaną do klientów indywidualnych.
Zadzwoniliśmy, by zapytać, jak pachnie palona czysta guma z opon i czy czasami nie chorobą.  Nikt jednak nie odebrał.
Wpisując telefon w google – warto wspomnieć – można trafić do firmy z Bielska-Białej, która tak opisuje swoją działalność:
„Profil Spółki obejmuje prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami jakimi są m.in. zużyte opony i wszelkie odpady gumowe.
Prowadzimy zbiórkę odpadów, wytwarzając paliwo alternatywne wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferujemy usługi recyklingu i odzysku zużytych opon, odpadów gumowych i innych odpadów.”
Chwali się też, że robi to z pomocą nowoczesnej technologii.

Podziel się: