Sprzedają "pył gumowy granulat z opon osobowych" jako opał

1908
18
Podziel się:
polska w dużych dawkach

Kilka osób napisało dziś do nas w sprawie ogłoszenia, które pojawiło się w serwisie OLX Polska. Był wśród nich człowiek z Czystego Czernichowa, który prosił by o tym wspomnieć, więc to robimy.

Ogłoszenie dotyczy sprzedaży pyłu z gumy z opon osobowych.
Guma, jak napisano w ogłoszeniu, jest “bogata w kaloryczność”.  Gdyby ktoś się martwił, że coś jest z nią nie w porządku, znajdzie w ogłoszeniu także zapewnienie, że towar jest czysty i “bez wtrąceń”. Co jak rozumiemy oznacza, że pali się nie czym innym, tylko zmieloną gumą z opon.

granulat z opon

granulat z opon


W ogłoszeniu znaleziono miejsce także na certyfikat z badań laboratoryjnych, które potwierdzają wilgotność i kaloryczność tego oryginalnego opału, który stosuje się – i owszem – w przemyśle, ale akurat ten portal nie jest znany z tego, by służył budowaniu relacji B2B. Raczej prezentuje ofertę skierowaną do klientów indywidualnych.
Zadzwoniliśmy, by zapytać, jak pachnie palona czysta guma z opon i czy czasami nie chorobą.  Nikt jednak nie odebrał.
Wpisując telefon w google – warto wspomnieć – można trafić do firmy z Bielska-Białej, która tak opisuje swoją działalność:
“Profil Spółki obejmuje prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami jakimi są m.in. zużyte opony i wszelkie odpady gumowe.
Prowadzimy zbiórkę odpadów, wytwarzając paliwo alternatywne wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferujemy usługi recyklingu i odzysku zużytych opon, odpadów gumowych i innych odpadów.”
Chwali się też, że robi to z pomocą nowoczesnej technologii.

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

18
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
PełnympiecemstaśstanisławXc2SmogLab Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mona
Gość
Mona

To dlatego w Bielsku takie zanieczyszczenie. A już się zastanawiałam o co chodzi: góry, lasy, a czujniki bordowe…

Marcin
Gość
Marcin

Ocena wykorzystania rozdrobnionych odpadów gumowych uzyskiwanych jako produkt uboczny bieżnikowania oraz w wyniku rozdrabniania zużytych opon Możliwość zastosowania rozdrobnionych odpadów gumowych zależy od wielkości cząsteczek gumy. Grys i granulat po dodaniu odpowiednich lepiszczy stosuje się najczęściej jako nawierzchnie placów zabaw, boisk sportowych a także wykładziny dźwiękochłonne i amortyzujące uderzenia. Natomiast pył gumowy dodaje się najczęściej do mieszanek gumowych, z których wyrabia się takie produkty jak dywaniki samochodowe, maty gumowe itp. Należy stwierdzić, że są to zastosowania ograniczone. Według ocen Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, obecnie w Polsce do wyżej wymienionych zastosowań wystarcza materiał uzyskiwany jako produkt uboczny procesu bieżnikowania –… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

To się normalnie w głowie nie mieści !!! Taki proceder powinien być od razu zgłoszony na policję i prokurator powinien się tym zająć. To jest normalne świadome trucie obywateli i środowiska. Gdzie są służby, które rzekomo mają chronić obywateli?
Pozdrawiamy,
czujniki-smogu.pl

Andrzej PL
Gość
Andrzej PL

powinna, każdy pisze te słowo, ale nikt nie zadzwoni

staś
Gość
staś

nie znasz się na niczym.Sam się na policję zgłoś.Nigdzie nie napisano że do pieca przeznaczony zamiast węgla.To do innych celów przeznaczone-poczytaj sobie trochę o paliwach dla cementowni,o technologi wytwarzania syngazu….coś będziesz Robert wiedział.
Policja niech się zajmie łapaniem zboczeńców morderców oszustów….

Anna
Gość
Anna

Czy sprawa została przekazana do prokuratury?

staś
Gość
staś

że niby co? jest legalne

Anna
Gość
Anna

Czy sprawą zajmuje się prokurator?

Andrzej PL
Gość
Andrzej PL

Brak sumienia, powdychaj sobie dym z tego i zobaczymy czy nie jest rakotwórczy, nawet dym z węgla jest, a to już jest totalna chemia plastikopodobne substancje nie powinnny być palone!!! Zadzwoń do Unii Europejskiej i zgłoszę sprawę

Michał
Gość
Michał

Momencik, proszę o wklejenie całości ogłoszenia. Wycięto kilka ważnych akapitów…

Maja
Gość
Maja

Zaraz… Ale to nie jest pełna treść ogłoszenia…:
“Na sprzedaż pył gumowy.
Bardzo bogata w kaloryczność guma z opon osobowych. Towar czysty bez wtrąceń
Kontakt 731 – pokaż numer telefonu –
Cena 60eur/t
Pył nadaje się do przemysłu – wzbogacenie paliw alternatywnych lub produkcja granulatu gumowego lub tworzyw z gumy, bezpiecznych placy itp.
SPRZEDAWANY TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA FIRM zajmującymi się produkcją paliw alternatywnych lub granulatu gumowego posiadających stosowne zezwolenia. ”
Ostatnie zdania chyba są dość istotne..
Poza tym, Ludzie… obudźcie się! To nie jest nowość.
Cementownie, elektrociepłownie palą całymi oponami, paliwem rdf (syf nad syfami i jeszcze nazywają to recyklingiem 🙁 )

Kam...
Gość
Kam...

W artykule jest napisane, że portal olx raczej nie służył budowaniu relacji B2B… stąd też zdziwienie nie tylko autora powyższej treści ale i ogółu. Można by zadać pytanie czy nie jest prowadzona sprzedaż dla klientów indywidualnych. Swój dom ogrzewam ekologicznym kotłem Kostrzewa Mini Bio na pellet i nie wyobrażam sobie aby do zbiornika wsypać jakkolwiek przerobione opony. Pellet też powstaję z odpadu poprodukcyjnego. Nie ma co porównywać. Myślę, że niestety pomysłów ludziom nie brakuję. We wnętrzu mojego kotła można by dosłownie piec chleb jest tak czysty. Ze spalonego pelletu zostaje garstka lekkiego popiołu a co zostaję z tego granulatu…

mietek
Gość
mietek

“W artykule jest napisane, że portal olx raczej nie służył budowaniu relacji B2B… stąd też zdziwienie nie tylko autora powyższej treści ale i ogółu.”
Autor sobie coś ubzdurał i wydaje mu się, że wpadł na trop niewiadomo czego. Tak samo można kupić na Allegro środki do dezynsekcji przeznaczone tylko dla użytkowników profesjonalnych i nikogo to nie dziwi.

mietek
Gość
mietek

A czy szanowny autor zadzwonił może do firmy i zapytał, czy jako osoba indywidualna mógłby zakupić ten granulat? Bo póki co to wygląda na zwykłe bicie piany.

Xc2
Gość
Xc2

Dobry opał.
Zamawiam całego tira.
W sumie to jak trociny.
Przecież jak się pali składowisko śmieci to piszą,że dym nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i środowiska, po za tym ja mam taki kocioł co nawet z opon nie kopci więc nie ma dymu można palić.

stanisław
Gość
stanisław

O co halo? A co cementownie spalają?Drewno? Wszystko spalają co tylko ma kalorie im więcej tym lepiej. Ogłoszenie jest wporządku-nie napisano że zamiennik węgla.Spalać można tak że nie poczujesz gumy (filtry…),
Spalanie to oczywiście najgorszy sposób wykorzystania surowca gumowego bo można lepiej np pirolizą rozłozyć na części składowe odzyskać sadzę,kauczuk,paliwo płynne,lub gaz. Technologia syngaz np. Trzeba najpierw coś wiedzieć zanim halo sie robi bo nie ma z czego robic hałasu akurat w tym przypadku

Pełnympiecem
Gość
Pełnympiecem

Nawet bez filtrów w kotle DS można spalić gume,że nic nie poczujesz jak właduję całą opone