Świeże zioła z Miejskiej Farmy. Gdańszczanie mogą je zerwać ze skrzyń ustawionych na chodnikach

1666
0
Podziel się:
gdańsk farmy miejskie

Nie potrzeba bujnego ogródka, by codziennie mieć na talerzu świeże zioła. Przynajmniej w Gdańsku, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z miejskich farm. W ustawionych przez urzędników donicach rośnie między innymi bazylia, koper i… truskawki.

Miejscy specjaliści od zieleni przygotowali trzy zestawy roślin. W pierwszym – kulinarnym – można znaleźć lubczyk, miętę czy tymianek. Drugi, leczniczy, składa się między innymi z sadzonek szałwi i hyzopu. Trzeci spodoba się fanom aromaterapii. Znajdą tam oregano, melisę i lawendę.

– Miejskie Farmy w Gdańsku to projekt edukacyjny, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do uprawy ziół w przydomowych ogródkach i na balkonach  – mówi Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. – To także zwrócenie uwagi na konieczność pielęgnacji roślin i dbanie o miejską przestrzeń zieleni.

Zioła z farmy miejskiej❓ Czemu nie. Świeże zioła ? z własnego balkonu czy tarasu, a nawet z parapetu kuchennego, bez…

Opublikowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni Niedziela, 14 czerwca 2020


Przedstawicielka gdańskiego magistratu prosi, by nie wyrywać sadzonek z ziemi. By skorzystać z sadzonek miejskiej farmy, wystarczy uszczknąć odrobinę ziół. Aromatyczne rośliny potem odrosną, a ich smak będzie cieszył kolejnych mieszkańców.

W donicach rosną jednak nie tylko zioła. W jednej z nich gdańszczanie znajdą również truskawki. 27 skrzyń nowych z ziołami można znaleźć przy ulicach Grobla IV i Za Murami. Pierwsze rośliny w ramach projektu Miejskich Farm gdańscy urzędnicy zasadzili w 2018 roku.

Źródło zdjęcia: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Podziel się: