W Holandii stworzono sieć banków żywności dla pszczół

1108
0
Podziel się:
Bank żywności dla pszczół

W tym roku w Holandii będzie funkcjonować 1500 banków żywności dla pszczół. To prosty pomysł, który ma pomóc tym ważnym owadom. Każdy taki „bank” to tak naprawdę wolontariusz, u którego można dostać nasiona.

Cała rzecz jest bardzo prosta. Grupa ThePollinators.org, która stara się pomagać zapylaczom, stworzyła sieć 1500 wolontariuszy. Do każdego z nich trafiają opakowania zawierające po 2 gramy nasion lubianych przez pszczoły roślin. Chętni mogą je od nich zabrać. A wszystko, co muszą zrobić, to rozsypanie nasion w ogrodzie lub wysianie ich w doniczce na balkonie.

Później wystarczy poczekać 6 tygodni i można obserwować pszczele uczty.

Czytaj także: Lemury i inne gatunki endemiczne zagrożone z powodu zmiany klimatu

Wysiewanie zaplanowano na 22 kwietnia, a organizatorzy akcji szacują, że weźmie w niej udział co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. To kolejna edycja. W ubiegłym roku stworzono 1000 banków żywności dla pszczół.

Zanieczyszczenie środowiska powoduje, że zapylacze mają ostatnio trudne lata. Tymczasem są niezbędne dla ekosystemu oraz człowieka.

Więcej o tym można przeczytać również w wywiadzie SmogLabu z prof. Piotrem Skubałą: „Wszyscy musimy się nauczyć brać tyle, ile potrzebujemy, nigdy więcej”.

Zdjęcie: Marina Green/Shutterstock

Podziel się: