Udostępnij

W maju SmogLab odwiedziło 106 tys. użytkowników. W lipcu uruchamiamy crowdfunding, ale dorzucić można się od dziś

03.06.2019

W maju SmogLab odwiedziło ponad 106 tys. użytkowników, co – biorąc pod uwagę branżowy charakter serwisu i jego młody wiek – jest dużą liczbą. Do tego od stycznia serwis rośnie w dwu i trzycyfrowym tempie. Odczytujemy to jako sygnał, że sprawy środowiska są dla czytelników ważne i coraz ważniejsze, a portal wypełnia ważną niszę m.in. wspierając walkę o czyste powietrze, edukację klimatyczną oraz starania o sensowną reformę inspekcji ochrony środowiska.

Jednocześnie musimy się jednak zwrócić do was o wsparcie.

By móc utrzymać serwis na obecnym poziomie będziemy musieli w najbliższym roku zbierać 7000 złotych miesięcznie. Co oznacza, że albo 1000 osób dorzuci się po 7 złotych miesięcznie, albo odpowiednio mniejsza liczba osób zadeklaruje większe wpłaty. To konieczne by pokryć między innymi koszty serwera, zdjęć, grafik i pracy redakcyjnej. W związku z tym na początku lipca uruchomimy rasowy crowdfunding ze wszystkimi bajerami. [System umożliwiający dokonanie wpłaty już jest na stronie, można go znaleźć TUTAJ]. W tym oczywiście możliwością regularnych subskrypcji „z karty”, płacenia Blikiem, pay palem, szybkimi przelewami, itd…, itp….

A póki co otworzyliśmy specjalne subkonto na pokrycie smoglabowych potrzeb. Tym dzielę się już dzisiaj, nie czekając na kompletny system, bo nie trzeba Blika, by ustawić polecenia zapłaty. A te mają dla nas jedną, ale zasadniczą przewagę – nie trzeba od nich płacić prowizji. Robiąc lub ustawiając przelew wspieracie więc jedynie nas, a nie nas i jakąś korporację.

Jeżeli więc uważacie, że praca SmogLabu ma znaczenie, ustawcie polecenie zapłaty na poniższy rachunek.

Odbiorca: Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy

ul. Felicjanek 10/6

31-104 Kraków

Tytuł wpłaty: SmogLab

Numer konta: 54114020040000360275531380

IBAN: PL54114020040000360275531380 , BIC: BREXPLPWMBK.

Będziemy wdzięczni.

Zrewanżujemy się dobrą robotą.

Autor

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy. Członek European Federation For Science Journalism. Publikował w Tygodniku Przegląd, Przekroju, Onet.pl, Coolturze, a także w magazynach branżowych. Autor książki „Odwołać katastrofę”.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy