Udostępnij

W maju SmogLab odwiedziło 106 tys. użytkowników. W lipcu uruchamiamy crowdfunding, ale dorzucić można się od dziś

03.06.2019

W maju SmogLab odwiedziło ponad 106 tys. użytkowników, co – biorąc pod uwagę branżowy charakter serwisu i jego młody wiek – jest dużą liczbą. Do tego od stycznia serwis rośnie w dwu i trzycyfrowym tempie. Odczytujemy to jako sygnał, że sprawy środowiska są dla czytelników ważne i coraz ważniejsze, a portal wypełnia ważną niszę m.in. wspierając walkę o czyste powietrze, edukację klimatyczną oraz starania o sensowną reformę inspekcji ochrony środowiska.

Jednocześnie musimy się jednak zwrócić do was o wsparcie.

By móc utrzymać serwis na obecnym poziomie będziemy musieli w najbliższym roku zbierać 7000 złotych miesięcznie. Co oznacza, że albo 1000 osób dorzuci się po 7 złotych miesięcznie, albo odpowiednio mniejsza liczba osób zadeklaruje większe wpłaty. To konieczne by pokryć między innymi koszty serwera, zdjęć, grafik i pracy redakcyjnej. W związku z tym na początku lipca uruchomimy rasowy crowdfunding ze wszystkimi bajerami. [System umożliwiający dokonanie wpłaty już jest na stronie, można go znaleźć TUTAJ]. W tym oczywiście możliwością regularnych subskrypcji „z karty”, płacenia Blikiem, pay palem, szybkimi przelewami, itd…, itp….

A póki co otworzyliśmy specjalne subkonto na pokrycie smoglabowych potrzeb. Tym dzielę się już dzisiaj, nie czekając na kompletny system, bo nie trzeba Blika, by ustawić polecenia zapłaty. A te mają dla nas jedną, ale zasadniczą przewagę – nie trzeba od nich płacić prowizji. Robiąc lub ustawiając przelew wspieracie więc jedynie nas, a nie nas i jakąś korporację.

Jeżeli więc uważacie, że praca SmogLabu ma znaczenie, ustawcie polecenie zapłaty na poniższy rachunek.

Odbiorca: Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy

ul. Felicjanek 10/6

31-104 Kraków

Tytuł wpłaty: SmogLab

Numer konta: 54114020040000360275531380

IBAN: PL54114020040000360275531380 , BIC: BREXPLPWMBK.

Będziemy wdzięczni.

Zrewanżujemy się dobrą robotą.

Autor

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy. Członek European Federation For Science Journalism. Publikował w Tygodniku Przegląd, Przekroju, Onet.pl, Coolturze, a także w gazetach lokalnych i branżowych. Bloguje na Krowoderska.pl.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.