Udostępnij

W maju SmogLab odwiedziło 106 tys. użytkowników. W lipcu uruchamiamy crowdfunding, ale dorzucić można się od dziś

03.06.2019

W maju SmogLab odwiedziło ponad 106 tys. użytkowników, co – biorąc pod uwagę branżowy charakter serwisu i jego młody wiek – jest dużą liczbą. Do tego od stycznia serwis rośnie w dwu i trzycyfrowym tempie. Odczytujemy to jako sygnał, że sprawy środowiska są dla czytelników ważne i coraz ważniejsze, a portal wypełnia ważną niszę m.in. wspierając walkę o czyste powietrze, edukację klimatyczną oraz starania o sensowną reformę inspekcji ochrony środowiska.

Jednocześnie musimy się jednak zwrócić do was o wsparcie.

By móc utrzymać serwis na obecnym poziomie będziemy musieli w najbliższym roku zbierać 7000 złotych miesięcznie. Co oznacza, że albo 1000 osób dorzuci się po 7 złotych miesięcznie, albo odpowiednio mniejsza liczba osób zadeklaruje większe wpłaty. To konieczne by pokryć między innymi koszty serwera, zdjęć, grafik i pracy redakcyjnej. W związku z tym na początku lipca uruchomimy rasowy crowdfunding ze wszystkimi bajerami. [System umożliwiający dokonanie wpłaty już jest na stronie, można go znaleźć TUTAJ]. W tym oczywiście możliwością regularnych subskrypcji „z karty”, płacenia Blikiem, pay palem, szybkimi przelewami, itd…, itp….

A póki co otworzyliśmy specjalne subkonto na pokrycie smoglabowych potrzeb. Tym dzielę się już dzisiaj, nie czekając na kompletny system, bo nie trzeba Blika, by ustawić polecenia zapłaty. A te mają dla nas jedną, ale zasadniczą przewagę – nie trzeba od nich płacić prowizji. Robiąc lub ustawiając przelew wspieracie więc jedynie nas, a nie nas i jakąś korporację.

Jeżeli więc uważacie, że praca SmogLabu ma znaczenie, ustawcie polecenie zapłaty na poniższy rachunek.

Odbiorca: Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy

ul. Felicjanek 10/6

31-104 Kraków

Tytuł wpłaty: SmogLab

Numer konta: 54114020040000360275531380

IBAN: PL54114020040000360275531380 , BIC: BREXPLPWMBK.

Będziemy wdzięczni.

Zrewanżujemy się dobrą robotą.

Autor

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy. Członek European Federation For Science Journalism. Publikował w Tygodniku Przegląd, Przekroju, Onet.pl, Coolturze, a także w magazynach branżowych. Autor książki „Odwołać katastrofę”.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.