"Wywózka kosztuje, a spalenie nie kosztuje nic". Sądecki Alarm Smogowy apeluje do Magdaleny Gessler oraz TVN

2111
1
Podziel się:

Wzięłabym zrobiła duże ognisko i spaliła w pi…du to wszystko. Wywózka kosztuje, a spalenie nie kosztuje nic – poradziła Gessler personelowi restauracji „Cała wstecz” w Czeladzi, którą pokazywano w jednym z ostatnich odcinków „Kuchennych rewolucji”. Rada dotyczyła sterty śmieci. Tak jak powiedziała, tak zrobiono.

Dziś listy do Magdaleny Gessler oraz stacji TVN wystosował Sądecki Alarm Smogowy.

Jego działacze wskazują w nich dlaczego palenie śmieci jest szkodliwe i dlaczego w telewizji, ale przecież nie tylko w niej, nie powinno być miejsca dla tego rodzaju zachowań.

Oprócz tego apelują, by powtórki programu, które pojawią się na wizji lub w internecie, zostały opatrzone komentarzem o szkodliwości palenia śmieci.

Napisali:

„Pani program gromadzi wielomilionową widownię. Wielu Polaków może wziąć sobie do serca te rady i uznać, że skoro wolno spalić śmieci na wizji i nie jest to uznawane za zjawisko w żaden sposób naganne, a wręcz przeciwnie, to również oni mogą to robić w przydomowym ogrodzie lub w piecu.

W związku z tym chcemy w pierwszej kolejności zaapelować do Pani o zgodę na opatrzenie powtórek oraz kopii programu umieszczonej na portalu player.pl odpowiednim komentarzem, który będzie bardzo wyraźnie potępiać tego typu zachowanie.

Da to zdecydowanie większe efekty w kontekście edukacji Polaków na temat zanieczyszczenia powietrza i jego efektów dla zdrowia nas wszystkich niż ściąganie programu z anteny.”

Listy możecie w całości przeczytać tutaj:

 Wcześniej głos w tej sprawie zabierał m.in. HEAL Polska – TUTAJ.

Ciekawe czy TVN zachowa się w tym wypadku równie poprawnie jak wcześniej OLX.

Fot. Screen ze strony http://player.pl/programy-online/kuchenne-rewolucje-odcinki,114/odcinek-12,czeladz-trzy-smaki,S14E12,65003.html?atpl#play

Podziel się: