Udostępnij

Australijscy żołnierze w wolnym czasie karmią uratowane z pożaru koale

03.02.2020

Całą historię można zapewne potraktować jak pijarową wrzutkę. Jeżeli jednak nawet miałoby tak być, jest to jedna z najlepszych wrzutek tego rodzaju jakie widzieliśmy. A wszystko przez niezwykłe zdjęcia.

Te obiegają właśnie świat jako internetowy viral.

Widać na nich żołnierzy 16. regimentu sił wsparcia 9. brygady armii australijskiej, którzy wraz ze strażakami biorą udział w gaszeniu pożarów lasów, ale część swojego wolnego czasu postanowili spędzić na zajmowaniu się misiami koala, które z nich uratowano.

Robią to z pomocą strzykawek.

https://www.facebook.com/9BdeAusArmy/posts/2921130001253925?__xts__[0]=68.ARBUmvoXyiF-KAlEN0UFvVoIz0hiuft5F9BwESZTOODN7VCSg5WipXOr49z53MTcVxS-hTP9LSubks0MIJ2nWnVgYNVf-L0CYnPHsFcRkY46dndlvAEx8mLxiPXbmvVVFq3wzo2ruGdEMkVXZ6rRJRpSbZ0XeLWhq8DCVLmXnOWn6zO5lMTNXuYfmH7hqWObYrIzscYfCEQqt9iFdz0zep9JF6MQ0ppSg5HrQErBDFFEPuiTKPw95aoDqmXFo1zgnOpNGrVc_9GP3DR1UG_OIMmFVnXrTGqwNrHKGceb1ihIAoOeU2JKpEPnGIKZBh9PNpM8r-q1FR8lf98vvk5ICWe50h5Q&__tn__=-R

Zdjęcie zrobiono w parku Cleland Wildlife, gdzie schronienie znajdują koale, które straciły swoje siedliska, ale uratowały się z pożarów.

– Wspieranie naszych futrzastych przyjaciół w czasie pory karmienia. (…) To wielki zastrzyk morale dla naszego zespołu, który ciężko pracuje w górach Adelajdy – napisano w poście na Facebooku, w którym pokazano zdjęcia.

Zaraz po zakończeniu karmienia, żołnierze mieli wrócić do walki z żywiołem.

CNN, który jak wiele innych mediów, pokazał te zdjęcia, zwraca uwagę, że według szacunków w australijskich pożarach zginęło około miliarda dzikich zwierząt. A jednocześnie kolejne fale upałów przechodzące przez kontynent, wywołują obawy o to, czy nie zapowiada to kolejnej serii pożarów. Jednocześnie rząd Nowej Południowej Walii zarządził dochodzenie mające ustalić wpływ zmian klimatu na wydarzenia w Australii.

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Bartosz Kwiatkowski

Dyrektor Frank Bold, absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Patrycja Satora

Menedżerka organizacji pozarządowych z ponad 15 letnim stażem – doświadczona koordynatorka projektów, specjalistka ds. kontaktów z kluczowymi klientami, menadżerka ds. rozwoju oraz PR i Public Affairs.

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.