Udostępnij

Australijscy żołnierze w wolnym czasie karmią uratowane z pożaru koale

03.02.2020

Całą historię można zapewne potraktować jak pijarową wrzutkę. Jeżeli jednak nawet miałoby tak być, jest to jedna z najlepszych wrzutek tego rodzaju jakie widzieliśmy. A wszystko przez niezwykłe zdjęcia.

Te obiegają właśnie świat jako internetowy viral.

Widać na nich żołnierzy 16. regimentu sił wsparcia 9. brygady armii australijskiej, którzy wraz ze strażakami biorą udział w gaszeniu pożarów lasów, ale część swojego wolnego czasu postanowili spędzić na zajmowaniu się misiami koala, które z nich uratowano.

Robią to z pomocą strzykawek.

https://www.facebook.com/9BdeAusArmy/posts/2921130001253925?__xts__[0]=68.ARBUmvoXyiF-KAlEN0UFvVoIz0hiuft5F9BwESZTOODN7VCSg5WipXOr49z53MTcVxS-hTP9LSubks0MIJ2nWnVgYNVf-L0CYnPHsFcRkY46dndlvAEx8mLxiPXbmvVVFq3wzo2ruGdEMkVXZ6rRJRpSbZ0XeLWhq8DCVLmXnOWn6zO5lMTNXuYfmH7hqWObYrIzscYfCEQqt9iFdz0zep9JF6MQ0ppSg5HrQErBDFFEPuiTKPw95aoDqmXFo1zgnOpNGrVc_9GP3DR1UG_OIMmFVnXrTGqwNrHKGceb1ihIAoOeU2JKpEPnGIKZBh9PNpM8r-q1FR8lf98vvk5ICWe50h5Q&__tn__=-R

Zdjęcie zrobiono w parku Cleland Wildlife, gdzie schronienie znajdują koale, które straciły swoje siedliska, ale uratowały się z pożarów.

– Wspieranie naszych futrzastych przyjaciół w czasie pory karmienia. (…) To wielki zastrzyk morale dla naszego zespołu, który ciężko pracuje w górach Adelajdy – napisano w poście na Facebooku, w którym pokazano zdjęcia.

Zaraz po zakończeniu karmienia, żołnierze mieli wrócić do walki z żywiołem.

CNN, który jak wiele innych mediów, pokazał te zdjęcia, zwraca uwagę, że według szacunków w australijskich pożarach zginęło około miliarda dzikich zwierząt. A jednocześnie kolejne fale upałów przechodzące przez kontynent, wywołują obawy o to, czy nie zapowiada to kolejnej serii pożarów. Jednocześnie rząd Nowej Południowej Walii zarządził dochodzenie mające ustalić wpływ zmian klimatu na wydarzenia w Australii.

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.