Dzień dobry! SmogLab ma nową naczelną

1847
0
Podziel się:

Drodzy Czytelnicy!

Kiedy ponad trzy lata temu zakładaliśmy niewielki blog o jakości powietrza, nie spodziewaliśmy się, że nasze dziecko tak urośnie. Że stanie się jednym z najchętniej czytanych portali o ekologii w Polsce. To wszystko zasługa zespołu dziennikarzy i Polskiego Alarmu Smogowego, ale przede wszystkim Tomasza Borejzy. To on wymyślił SmogLab, doprowadził do jego powstania i kierował nim do tej pory. Dzięki za to, Tomku! Zostaje w zespole redakcyjnym jako autor, a ja – dotychczasowa smoglabowa reporterka – przejmuję stery.

Zmiany na stanowisku redaktora naczelnego nie oznaczają, że zmienią się nasze priorytety. Nadal będziemy pisać o smogu i o klimacie. Dalej będą mogli Państwo przeczytać na SmogLabie pogłębione teksty naukowe, wywiady ze specjalistami, reportaże z miejsc, gdzie działalność człowieka degraduje przyrodę. Będziemy trzymać rękę na pulsie. Wierzę (choć może brzmieć to trochę patetycznie), że informowanie o tym, co dzieje się z naszą planetą, jest dziennikarskim przywilejem i obowiązkiem.

Szykują się też zmiany. Będzie więcej podcastów i więcej filmów (nasz film „Świat do naprawy” można obejrzeć TUTAJ). Będę starała się, żeby portal rósł w siłę i przynosił Państwu tematy do dyskusji. Żeby dzięki SmogLabowi kolejni Czytelnicy dowiadywali się o stanie planety i o tym, jakim powietrzem oddychamy.

Czekam też na sugestie od Państwa. Na tematy dotyczące małych i dużych miejscowości, na przyrodnicze problemy z każdej części Polski. Można się ze mną skontaktować mailowo pod adresem katarzyna.kojzar@smoglab.pl albo facebookowo na profilu SmogLabu.

Bardzo dziękuję za dotychczasowe komentarze i wiadomości. Dziękuję za czytanie naszych tekstów. I mam nadzieję, że zostaną Państwo z nami na dłużej.

Katarzyna Kojzar

fot. Joanna Urbaniec

Podziel się: