Energia wiatrowa: niestabilna i niebezpieczna dla ptaków? Sprawdzamy mity [PODCAST]

515
0
Podziel się:

Wiatraki są niebezpieczne dla ptaków, recykling ich łopat jest bardzo trudny, a mieszkanie w pobliżu to męka. Energia wiatrowa okazuje się trudnym tematem, a to niektóre z opinii na jej temat. Które z nich są prawdziwe, a które to tylko mity?

Podcast jest częścią naszego nowego cyklu „Na lądzie”, w którym będziemy przyglądać się rozwojowi polskich farm wiatrowych, rozwiązaniom europejskim i potencjałowi energii z wiatru. Pokażemy miejsca, gdzie takie farmy już powstały. Porozmawiamy z samorządowcami, ekspertami i mieszkańcami. Wszystkie teksty będzie można znaleźć pod TYM LINKIEM.


W interecie powinniśmy być ostrożni – również przeglądając fora i zapoznając się z opiniami na tematy, które nas interesują. Wiele z nich nie musi zgadzać się z rzeczywistością. Jednym z kontrowersyjnych dla wielu internautów tematów jest energia wiatrowa. W najnowszym podcaście z serii „Proste Pytania” bierzemy pod lupę informacje dotyczące elektrowni wiatrowych.

Okazuje się, że temat jest trudniejszy, niż niektórym może się wydawać. Nie wszystkie z pojawiających się w sieci opinii na temat energii wiatrowej wytrzymują zderzenie z rzeczywistością. W kolejnym odcinku podcastu „Proste Pytania” naszym przewodnikiem po faktach i mitach jest Mikołaj Troczyński, specjalista do spraw odnawialnych źródeł energii z Fundacji WWF.

Zdjęcie: Samir Luther/Flickr

Podziel się: