Udostępnij

Film „Cały ten smog” nagrodzony podczas Kraków Green Film Festival

24.08.2020

Podczas zakończonego wczoraj Kraków Green Film Festival nagrodzony został film Tomasza Wełny i Tomasza Borejzy pt. „All That Smog” („Cały ten smog”). Dokument otrzymał Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Małopolskiego.

W ramach tegorocznej, trzeciej już edycji Kraków Green Film Festival nagrodzonych zostało 9 filmów, których tematyka obejmuje problemy związane z wpływem człowieka na środowisko naturalne i jego skutkami.

Wśród laureatów znalazł się dokument „All That Smog” („Cały ten smog”) Tomasza Wełny i Tomasza Borejzy. [Więcej o produkcji, opowiadającej m.in. o zdrowotnych skutkach zanieczyszczeń powietrza, przeczytać można TUTAJ]. Nagrodę w imieniu twórców odebrał Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1639580096211988&set=a.218507094985969&type=3&theater

Film jest dostępny bezpłatnie na platformie Youtube:

Pełna lista filmowych laureatów 3. Kraków Green Film Festival:

  • Najlepszy Reportaż – „Tygrysy na Granicy”,
  • Najlepszy Film Polski – „Niech utoną”,
  • Najlepsza Animacja – „Wrapped in plastic”,
  • Best Youth – „iRONY”,
  • Najlepsza Fabuła – „Sides of the Horn”,
  • Najlepszy Krótkometrażowy – „All Inclusive”,
  • Najlepszy Film Długometrażowy – „Antropocen. Epoka człowieka”,
  • Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Małopolskiego – „Cały ten smog”,
  • Grand Prix 2020, Najlepsza Fabuła – „Kraina miodu”.

_

Zdjęcie: Shutterstock/ Aliaksander Karankevich

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.