Udostępnij

Film SmogLabu na darmowej platformie Kraków Green Festival

14.08.2020

W najbliższy poniedziałek rusza trzecia edycja Kraków Green Film Festival. Oprócz pokazów filmów, organizatorzy wydarzenia udostępniają widzom platformę VOD. Dostęp do niej jest bezpłatny! Wśród filmów ekologicznych można znaleźć naszą produkcję – „Świat do naprawy”.

Serwis dostępny jest pod adresem www.vod.greenfestival.pl. Można tam znaleźć takie hity światowego kina ekologicznego jak: „HOME. Ziemia S.O.S.”, „DOMINION”, „Grind Messege”, a także najlepsze polskie produkcje ostatnich lat m.in. „Punkt Krytyczny. Energia OdNowa”, „Można Panikować”, „P.M. 2,5.”, „Świat do Naprawy”, a także etiudę fabularną „Piękna Robota” z udziałem Pawła Deląga i z muzyką Sarsy.

Film “Świat do naprawy” to opowieść o kryzysie klimatycznym oczami pięciu bohaterów – pisarza, aktywisty, przedsiębiorcy, nauczycielki i naukowczyni. To zlepek pięknych, ale też przygnębiających obrazów polskiej przyrody. Pytamy, jak go naprawić, po co i czy w ogóle da się to zrobić.

Kraków Green Film Festival odbywa się w dniach 16-23 sierpnia w sześciu plenerowych kinach na terenie Krakowa. W konkursie znajdą się filmu, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat głównej nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Zostaną pokazane także inne produkcje cieszące się uznaniem w świecie, jak chociażby szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy „Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt”.

„Ostanie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem, przez którego nasze codzienne życie odmieniło się nie do poznania. Pandemia Covid-19 nie sprawi jednak, że lodowce przestaną się topić, stężenie CO2 w atmosferze zmaleje, a pogłębiająca się susza w Polsce nagle się zakończy” – piszą organizatorzy festiwalu.

„Problemy poruszane na Kraków Green Film Festival postępują niezależnie od światowego >>lockdownu<<, nieuchronnie przybliżając nas do katastrofy. Uświadamianie społeczeństwa jest pierwszym, kluczowym krokiem w walce z nimi. Mając na względzie wagę tej walki, organizatorzy zdecydowali, że 3. edycja Kraków Green Film Festival odbędzie się zgodnie z planem” – wyjaśniają.

___

Źródło: Materiały Prasowe

Zdjęcie: Zygfryd Turchan

Autor

Karolina Gawlik

Dziennikarka i pieśniarka, opiekunka projektu Mantra Ziemia łączącego świadomą sztukę i głęboką ekologię. Publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach najchętniej opowiada o prawdzie ludzkiego serca oraz naturze jako podmiocie. Autorka dokumentu „Świat do naprawy”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partnerzy portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Bartosz Kwiatkowski

Dyrektor Frank Bold, absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Patrycja Satora

Menedżerka organizacji pozarządowych z ponad 15 letnim stażem – doświadczona koordynatorka projektów, specjalistka ds. kontaktów z kluczowymi klientami, menadżerka ds. rozwoju oraz PR i Public Affairs.

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.