Film SmogLabu na darmowej platformie Kraków Green Festival

960
0
Podziel się:
Świat do naprawy

W najbliższy poniedziałek rusza trzecia edycja Kraków Green Film Festival. Oprócz pokazów filmów, organizatorzy wydarzenia udostępniają widzom platformę VOD. Dostęp do niej jest bezpłatny! Wśród filmów ekologicznych można znaleźć naszą produkcję – „Świat do naprawy”.

Serwis dostępny jest pod adresem www.vod.greenfestival.pl. Można tam znaleźć takie hity światowego kina ekologicznego jak: „HOME. Ziemia S.O.S.”, „DOMINION”, „Grind Messege”, a także najlepsze polskie produkcje ostatnich lat m.in. „Punkt Krytyczny. Energia OdNowa”, „Można Panikować”, „P.M. 2,5.”, „Świat do Naprawy”, a także etiudę fabularną „Piękna Robota” z udziałem Pawła Deląga i z muzyką Sarsy.

Film “Świat do naprawy” to opowieść o kryzysie klimatycznym oczami pięciu bohaterów – pisarza, aktywisty, przedsiębiorcy, nauczycielki i naukowczyni. To zlepek pięknych, ale też przygnębiających obrazów polskiej przyrody. Pytamy, jak go naprawić, po co i czy w ogóle da się to zrobić.

Kraków Green Film Festival odbywa się w dniach 16-23 sierpnia w sześciu plenerowych kinach na terenie Krakowa. W konkursie znajdą się filmu, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat głównej nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Zostaną pokazane także inne produkcje cieszące się uznaniem w świecie, jak chociażby szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy „Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt”.

„Ostanie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem, przez którego nasze codzienne życie odmieniło się nie do poznania. Pandemia Covid-19 nie sprawi jednak, że lodowce przestaną się topić, stężenie CO2 w atmosferze zmaleje, a pogłębiająca się susza w Polsce nagle się zakończy” – piszą organizatorzy festiwalu.

„Problemy poruszane na Kraków Green Film Festival postępują niezależnie od światowego >>lockdownu<<, nieuchronnie przybliżając nas do katastrofy. Uświadamianie społeczeństwa jest pierwszym, kluczowym krokiem w walce z nimi. Mając na względzie wagę tej walki, organizatorzy zdecydowali, że 3. edycja Kraków Green Film Festival odbędzie się zgodnie z planem” – wyjaśniają.

___

Źródło: Materiały Prasowe

Zdjęcie: Zygfryd Turchan

Podziel się: