Udostępnij

Film SmogLabu na darmowej platformie Kraków Green Festival

14.08.2020

W najbliższy poniedziałek rusza trzecia edycja Kraków Green Film Festival. Oprócz pokazów filmów, organizatorzy wydarzenia udostępniają widzom platformę VOD. Dostęp do niej jest bezpłatny! Wśród filmów ekologicznych można znaleźć naszą produkcję – „Świat do naprawy”.

Serwis dostępny jest pod adresem www.vod.greenfestival.pl. Można tam znaleźć takie hity światowego kina ekologicznego jak: „HOME. Ziemia S.O.S.”, „DOMINION”, „Grind Messege”, a także najlepsze polskie produkcje ostatnich lat m.in. „Punkt Krytyczny. Energia OdNowa”, „Można Panikować”, „P.M. 2,5.”, „Świat do Naprawy”, a także etiudę fabularną „Piękna Robota” z udziałem Pawła Deląga i z muzyką Sarsy.

Film “Świat do naprawy” to opowieść o kryzysie klimatycznym oczami pięciu bohaterów – pisarza, aktywisty, przedsiębiorcy, nauczycielki i naukowczyni. To zlepek pięknych, ale też przygnębiających obrazów polskiej przyrody. Pytamy, jak go naprawić, po co i czy w ogóle da się to zrobić.

Kraków Green Film Festival odbywa się w dniach 16-23 sierpnia w sześciu plenerowych kinach na terenie Krakowa. W konkursie znajdą się filmu, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat głównej nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Zostaną pokazane także inne produkcje cieszące się uznaniem w świecie, jak chociażby szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy „Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt”.

„Ostanie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem, przez którego nasze codzienne życie odmieniło się nie do poznania. Pandemia Covid-19 nie sprawi jednak, że lodowce przestaną się topić, stężenie CO2 w atmosferze zmaleje, a pogłębiająca się susza w Polsce nagle się zakończy” – piszą organizatorzy festiwalu.

„Problemy poruszane na Kraków Green Film Festival postępują niezależnie od światowego >>lockdownu<<, nieuchronnie przybliżając nas do katastrofy. Uświadamianie społeczeństwa jest pierwszym, kluczowym krokiem w walce z nimi. Mając na względzie wagę tej walki, organizatorzy zdecydowali, że 3. edycja Kraków Green Film Festival odbędzie się zgodnie z planem” – wyjaśniają.

___

Źródło: Materiały Prasowe

Zdjęcie: Zygfryd Turchan

Autor

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o ludziach, nauce i mieście. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.