Gdzie wycinają drzewa? Nowe narzędzie pomoże w walce o polskie lasy

2652
0
Podziel się:

Powstała interaktywna mapa inicjatyw mających chronić lokalne lasy. Strona Lasy i Obywatele ma być również wsparciem dla tych osób, które chcą powstrzymać wycinki albo starać się o stworzenie rezerwatu w swojej okolicy, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać.

Na razie na mapie, którą można znaleźć pod TYM LINKIEM, widać kilkadziesiąt inicjatyw związanych z lasami w całej Polsce.

I tak dzięki nowemu narzędziu można się dowiedzieć, że naukowcy i przyrodnicy z Opolszczyzny starają o stworzenie Starobrawskiego Parku Narodowego w powiecie namysłowskim. Mieszkańcy Gdańska informują z kolei, że od lat starają się o ograniczenie wycinek w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz „uwzględnienie w planach gospodarki leśnej wpływu tego miejskiego lasu na życie aglomeracji”.

Na mapie można wyczytać także, że powstała petycja dotycząca objęcia ochroną rezerwatową wąwozu Leszcz pod Toruniem. Znajdziemy tam też informację o wycinkach w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i planowanym rezerwacie Zakole Sanu oraz o postulatach dotyczących utworzenia Turnickiego Parku Nardowego.

Poprzez nowe narzędzie można również zgłaszać swoje inicjatywy. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać go do inicjatywy Lasy i Obywatele.

Wszystkie szczegóły są dostępne TUTAJ.

Zdjęcie: Andrzej Puchta/Shutterstock

Podziel się: