Greta Thunberg na albumie The 1975: „Homo sapiens jeszcze nie zawiódł”

2596
0
Podziel się:
Greta Thunberg na albumie w kawałku w singu grupy zespołu The 1975 Homo sapiens jeszcze nie zawiódł

Greta Thunberg – nastolatka, która zapoczątkowała młodzieżowe strajki klimatyczne – wystąpiła gościnnie w singlu grupy The 1975. Kawałek znajdzie się na najnowszym albumie zespołu, a dochód z jego dystrybucji ma wesprzeć klimatyczne protesty Extinction Rebellion.

W kawałku, który opublikowano w sieci w czwartek, usłyszeć możemy kilkuminutowe przemówienie Grety, przy spokojnym akompaniamencie The 1975. Grupa, której muzykę określa się najczęściej mianem indie rocka, chce w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla działań Thunberg i rozpowszechnić jej przekaz.

„Jesteśmy teraz na początku kryzysu klimatycznego i ekologicznego. I musimy to nazwać tym, czym jest. Kryzysowa sytuacja. Musimy przyznać, że nie mamy sytuacji pod kontrolą i że nie mamy jeszcze wszystkich rozwiązań. (…)

Przyznajemy, że przegrywamy tę bitwę. Musimy przyznać, że starsze pokolenia zawiodły. Wszystkie ruchy polityczne w ich obecnej formie zawiodły. Ale homo sapiens jeszcze nie zawiódł. Tak, zawodzimy, ale wciąż jest czas, by wszystko odwrócić” – od takich słów rozpoczyna się kawałek, który ma otwierać nadchodzący album zespołu.

Całość odsłuchać można tutaj:

 „Jestem bardzo szczęśliwa, że współpracuję z tymi wspaniałymi ludźmi. Cały dochód z tego utworu, zatytułowanego „The 1975″ – który będzie początkowym utworem na ich nadchodzącym albumie – trafi do #ExtinctionRebellion. Czas na bunt!” – napisała na swoim Twitterze Greta Thunberg.

Album ma się ukazać w sierpniu.

 

Zdjęcie: Shutterstock/Liv Oeian

Podziel się: