Udostępnij

IKEA odkupi używane meble od klientów w 27 krajach. Także w Polsce

19.10.2020

Przy okazji zbliżającego się Black Friday (organizowanego co roku piątku z przecenami), popularna sieć sklepów uruchomi kampanię, w ramach której będzie odbierać od klientów używane, niepotrzebne już meble. Po ocenie zużycia produktów, a następnie ich wycenie, właściciele otrzymają bony o wartości maksymalnie 50 proc. ceny pierwotnej. Jak się dowiedzieliśmy, oddanie używanych mebli będzie możliwe także w Polsce.

Jak wynika z zapowiedzi spółki IKEA, promocja „Buy Back Friday” zostanie uruchomiona w 27 krajach. Ruszy w okolicach 24 listopada.

Wartość bonów, które trafią do klientów, będzie zależeć od stopnia zniszczenia produktów. Za te, które nie posiadają widocznych śladów użytkowania, IKEA planuje zapłacić 50 proc. ceny pierwotnej. W przypadku produktów z niewielkimi rysami będzie można liczyć na 40 proc., natomiast bardziej zniszczonych – 30 proc. wartości pierwotnej.

Na razie nie podano jednak jeszcze pełnej listy krajów, w których możliwe będzie odsprzedanie mebli.

Z informacji, którą otrzymaliśmy od polskiego biura prasowego IKEA, wynika, że w kampanii będą mogli brać udział klienci polskich sklepów. O szczegółach akcji spółka poinformuje w listopadzie.

„Wizją IKEA od zawsze było stworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Obecnie przekłada się to na zapewnienie wszystkim przystępnego cenowo i łatwego dostępu do oferty produktów, rozwiązań i usług, które są bardziej przyjazne dla Planety” – czytamy w odpowiedzi przesłanej nam przez firmę IKEA.

„Do 2030 r. wszystkie produkty IKEA będą wytwarzane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Przekształcenie działalności detalicznej jest kluczowym elementem strategii Ingka Group, a kampania #BuyBackFriday przybliża firmę do stania się w pełni cyrkularną i pozytywną dla klimatu” – podkreśla spółka.

_

Zdjęcie: Shutterstock/FotograFFF

Autor

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.