Leroy Merlin wycofuje kopciuchy ze sprzedaży w całej Polsce

Dostaliśmy dziś informację prasową od Leroy Merlin, w której firma chwali się tym, że “kopciuchy” wycofa ze sklepów w całej Polsce jeszcze przed wejściem w życie przepisów, które zakażą ich sprzedaży. 

– Zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży kotłów grzewczych niespełniających wymagań ekoprojektu tj. wszystkich kotłów poniżej klasy 5 na paliwo stałe. Kotły zostaną wycofane ze wszystkich 58 sklepów Leroy Merlin w Polsce. Proces zakończy się do dnia 1 stycznia 2018 roku – można w niej przeczytać.

– Nasza decyzja o wycofaniu ze sprzedaży pieców z asortymentu sklepów Leroy Merlin została podyktowana troską o środowisko naturalne i jakość powietrza jakim oddychamy, a także dialogiem ze społecznościami. My wszyscy: nasi klienci i pracownicy doświadczamy na co dzień pogarszających się warunków życia spowodowanych emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego postanowiliśmy nie czekać do końca czerwca 2018, kiedy regulacje antysmogowe zaczną obowiązywać w całej Polsce i już teraz działać – brzmi cytowane uzasadnienie.

Za komentarz niech posłużą dwa słowa: da się.

A z dobrymi zmianami nie trzeba czekać na nowe regulacje prawne. Dobrze, gdyby w ślady Leroy Merlin poszli też inni. A ze sprzedaży zniknęły nie tylko zwyczajne “kopciuchy”, ale też na przykład piece na olej przepracowany, które dziś bez trudu można kupić na przykład dzięki pośrednictwu OLX.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o