Leroy Merlin wycofuje kopciuchy ze sprzedaży w całej Polsce

1800
0
Podziel się:

Dostaliśmy dziś informację prasową od Leroy Merlin, w której firma chwali się tym, że „kopciuchy” wycofa ze sklepów w całej Polsce jeszcze przed wejściem w życie przepisów, które zakażą ich sprzedaży. 
– Zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży kotłów grzewczych niespełniających wymagań ekoprojektu tj. wszystkich kotłów poniżej klasy 5 na paliwo stałe. Kotły zostaną wycofane ze wszystkich 58 sklepów Leroy Merlin w Polsce. Proces zakończy się do dnia 1 stycznia 2018 roku – można w niej przeczytać.
– Nasza decyzja o wycofaniu ze sprzedaży pieców z asortymentu sklepów Leroy Merlin została podyktowana troską o środowisko naturalne i jakość powietrza jakim oddychamy, a także dialogiem ze społecznościami. My wszyscy: nasi klienci i pracownicy doświadczamy na co dzień pogarszających się warunków życia spowodowanych emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego postanowiliśmy nie czekać do końca czerwca 2018, kiedy regulacje antysmogowe zaczną obowiązywać w całej Polsce i już teraz działać – brzmi cytowane uzasadnienie.
Za komentarz niech posłużą dwa słowa: da się.
A z dobrymi zmianami nie trzeba czekać na nowe regulacje prawne. Dobrze, gdyby w ślady Leroy Merlin poszli też inni. A ze sprzedaży zniknęły nie tylko zwyczajne „kopciuchy”, ale też na przykład piece na olej przepracowany, które dziś bez trudu można kupić na przykład dzięki pośrednictwu OLX.

Podziel się: