Na parkingu paryskiego Disneylandu powstanie elektrownia słoneczna

1152
0
Podziel się:
Disneyland elektrownia

Paryski Disneyland ogłasza, że w ciągu najbliższych lat osiągnie krok milowy w kierunku ograniczenia emisji CO2 przez park. Do 2023 roku na parkingu powstanie farma fotowoltaiczna, produkująca 31 GWh energii elektrycznej rocznie. Spółka wylicza, że ograniczy w ten sposób swój wpływ na klimat o 750 ton CO2 każdego roku.

W ramach rozpoczętej w lipcu inwestycji na parkingu przynależącym do Disneylandu powstanie farma słoneczna. Fotowoltaika zostanie zainstalowana na zadaszeniach, chroniących pojazdy gości przed opadami atmosferycznymi.

Na 17 hektarach parkingu znaleźć się ma 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych, które pozwolą na zaspokojenie 17 proc. zapotrzebowania energetycznego obiektu. W porównaniu ze zużyciem energii ze źródeł konwencjonalnych do atmosfery ma trafić o 750 ton mniej dwutlenku węgla rocznie.

Spółka podkreśla, że nowe panele wzmocnią jego już istniejący potencjał produkcji energii elektrycznej ze słońca. Kilkukrotnie większą farmę uruchomiono bowiem przed rokiem w pobliżu Disneylandu na Florydzie.

_

Zdjęcie: Shutterstock/Ferreiro

Podziel się: