Na Śląsku już grzeją. W Rybniku było w nocy 490% normy – zaraz przy szkole

1576
0
Podziel się:
Rybnik Smog

Jeżeli sezon smogowy rozpoczynano by od przecięcia wstęgi, to w tym roku zrobiono by to w Rybniku. Dziś w nocy poziomy zanieczyszczeń w powietrzu przekraczały miejscami 490 proc. dobowej normy stężeń pyłów PM 2,5.

„Sezon grzewczy w Rybniku czas zacząć!”, ogłosił dziś w nocy serwis Rybnik.com.pl. A wszystko dlatego, że powietrze zgęstniało tam na tyle, by na mapach jakości powietrza miasto zaczęło świecić na bordowo.

Bordowo to, przypomnijmy, bardzo źle.

„Sezon grzewczy w Rybniku czas zacząć!”, ogłosił dziś w nocy serwis Rybnik.com.pl.

Niektóre z czujników, na przykład ten umieszczony na szkole podstawowej przy ulicy Krętej, o 21 wskazały ponad 350 procent dobowego poziomu normy zawartości pyłu PM10 w powietrzu. I aż 492 proc. dobowej normy drobniejszego i bardziej szkodliwego pyłu PM 2,5!

Czujnik z podstawówki przy Niedobczyckiej pokazał nieco mniej, bo „zaledwie” 342 i 458 proc. dobowej normy. A podobne odczyty były też na szkole przy ulicy Włościańskiej, gdzie o 21.00 było 352 i 466 proc. poziomu dobowej normy. To bardzo dużo, ale na szczęście do rana się rozwiało.

Mimo to można się już martwić o dzieciaki, bo to dopiero wrzesień i już widać, że czeka nas kolejny rok z powietrzem, które da się gryźć.

Nie tylko w Rybniku.

Podziel się: