Nie chcesz wszechobecnych niedopałków papierosów? Trwa zbiórka podpisów pod petycją do branży tytoniowej i rządu

2688
0
Podziel się:
Nie chcesz wszechobecnych niedopałków papierosów Trwa zbiórka podpisów pod petycją do branży tytoniowej i rządu

Grupa osób związana z facebookową stroną Ekowyborca zbiera podpisy pod petycją skierowaną do największych producentów wyrobów tytoniowych oraz rządu. Inicjatywa dotyczy problemu wszechobecnego odpadu, jakim są niedopałki papierosów – którymi zaśmiecane są nasze ulice, parki, place zabaw i inne miejsca publiczne. 

Podpisujący się pod petycją chcą zmusić branżę oraz rząd do aktywnej walki z problemem odpadów papierosowych:

„Niestety nasze ulice, parki, lasy, parkingi, a nawet dziecięce placyki zabaw dosłownie TONĄ W NIEDOPAŁKACH. Wyrzucenie papierosa na ulicę stało się standardem, którego nikt nie kontroluje. Nasze dzieci zbierają niedopałki na spacerach, czasem wkładają je do buzi. Jednocześnie niektóre zwierzęta i owady mylą je z pożywieniem i giną przez TOKSYCZNOŚĆ FILTRÓW I RESZTEK TYTONIU. Niedopałki królują na polskich plażach, a także zanieczyszczają Morze Bałtyckie.

Podpisz apel – zmuśmy największych producentów tytoniu m.in. Philip Morris Polska, British American Tobacco Polska, Japan Tobacco International Polska, Imperial Tobacco Polska – do AKTYWNEGO i TRANSPARENTNEGO UCZESTNICTWA w kampaniach społecznych pokazujących szkodliwość wyrzucania niedopałków na ziemię. Zmuśmy rząd, aby część wpływów z tego przemysłu do budżetu państwa (circa 10%), była przeznaczona na walkę ze odpadami” – napisano na internetowej stronie petycji.

 

Dowiedzieć się więcej oraz podpisać wspomnianą petycję można tutaj.

 

Zdjęcie: Shutterstock/Kenishirotie

Podziel się: