Nowotarski Alarm Smogowy pisze do posłanki Paluch i pyta o zapowiedzi dotyczące walki ze smogiem

1562
0
Podziel się:

W marcu w Rabce odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Być może je pamiętacie, bo było to posiedzenie dość interesujące i – fakt, że pośrednio – przyniosło owoce takie jak koncepcja Nowej Huty Zdrój. Mimo zapowiedzi niewiele jednak wyniknęło z niego „bezpośrednio” lub po prostu o tym nie wiemy, bo politycy postanowili się nie chwalić.

Dlatego Nowotarski Alarm Smogowy, ciekawy tego, co w sprawie się dzieje, zwrócił się do posłanki Paluch z prośbą o udzielenie kilku informacji.

Trafił do niej taki list:

Anna Paluch

Biuro Poselskie

ul. Kościelna 4

34-400 Nowy Targ

Nowy Targ, 8.06.2017

Szanowna Pani Poseł,

W związku z zapowiadanymi przez Panią na marcowym posiedzeniu wyjazdowym w Rabce dalszymi pracami Komisji OSZ, zwracamy się do Pani z następującymi pytaniami:

Na kiedy planowana jest kontynuacja marcowego posiedzenia w Rabce?

Czy i kiedy zostanie uchwalony i opublikowany dezyderat Komisji OSZ w sprawie zanieczyszczenia powietrza?

Czy dezyderat przewiduje postulaty skierowane do odpowiednich władz tj. Ministerstwa Energii w sprawie jakości i kontroli paliw stałych?

Pytania te kierujemy do Pani, ponieważ w planie pracy Komisji OSZ, umieszczonym na stronie internetowej do dnia 30.06.2017, nie znajduje się żadna wzmianka na temat zanieczyszczenia powietrza i powyższego dezyderatu.

Z góry dziękujemy za odpowiedź.

Z poważaniem,

Nowotarski Alarm Smogowy

Podziel się: