Ile kilogramów plastikowych śmieci produkujesz? Policz to z pomocą prostego kalkulatora

1356
1
Podziel się:
Plastikowe śmieci

Ludzie produkują ostatnio zupełnie niesamowite ilości plastikowych śmieci, z którymi nie wiadomo, co robić, bo jest ich znacznie więcej, niż jesteśmy w stanie przetworzyć i ponownie wykorzystać. Padliśmy – da się tutaj powiedzieć – ofiarami własnego sukcesu, bo stworzyliśmy tanie, łatwe w produkcji i wygodne tworzywo, z którym jednak od wielu lat przesadzamy. Dlatego plastikowe śmieci zagrażają dzię wielu gatunkom morskich zwierząt, i tworzą oceaniczne wyspy.

Rzecz wymaga systemowych rozwiązań [np. o zasadach unijnej dyrektywy ws. plastiku przeczytacie więcej TUTAJ], ale pomóc może też zmiana nawyków. Na tą nie mamy recepty. Mamy dla was za to bardzo fajny kalkulator, który został przygotowany przez OmniCalculators i pomaga policzyć, ile plastikowych śmieci produkujemy i co jest ich największym źródłem.

Zachęcamy do zabawy:

Plastic Footprint Calculator

 

I podzielenia się wynikami.

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Plastik zabija żółwie morskie. Wystarczy jeden kawałek - SmogLab Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Autorzy badania chcą nie tylko lepiej zrozumieć populację żółwi morskich, ale też podnieść świadomość konsumentów i przywódców politycznych na temat zagrożenia ze strony tworzyw sztucznych. Zachęcając do twórczych rozwiązań tego problemu, wymieniają m.in. podatek od plastiku lub system depozytowy. Wspomniana wcześniej Indonezja jest drugim co do wielkości plastikowym zanieczyszczeniem świata (po Chinach). Kraj ten wytwarza 3,2 miliona ton nieprawidłowo zużytych odpadów z tworzyw sztucznych rocznie, z … […]