Poznań otwiera hotele dla owadów. Schronią się w nich pszczoły

2368
0
Podziel się:

W stolicy Wielkopolski pojawi się 150 owadzich hoteli. Władze miasta zakładają je w ramach akcji „Poznań dla pszczół”. Schronienie znajdą w nich również inne owady.

Drewniane skrzynie zapewniające owadom schronienie pojawią się między innymi w miejskich parkach i na terenie ogródków działkowych. Owady dzięki hotelom nie będą musiały obawiać się drapieżników i trudnych warunków atmosferycznych.

– Łącznie w maju na terenie miasta umieścimy 150 domków dla owadów, w których, mam nadzieję, już niedługo zamieszkają pszczoły murarki, trzmiele, motyle czy biedronki – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa w Urzędzie Miasta.Czytaj też: Reklamy w Szwecji hotelami dla pszczół

Bezpieczeństwo hoteli pozwoli owadom zapylającym w spokoju się rozmnażać. Pomóc w tym mają też dwa ule, które stanęły w Parku Cytadela, gdzie według poznańskich urzędników już zadomowiły się pierwsze pszczoły.

Jak założyć hotel dla owadów w ogródku?

Władze miasta mają nadzieję, że dzięki akcji mieszkańcy będą decydować się na zakładanie hoteli dla owadów w swoich ogródkach. Zachęcają do tego również ekolodzy – między innymi z Greenpeace Polska.

Działacze organizacji udostępnili instrukcje dla osób, które chciałyby wybudować schronienie dla insektów. Okazuje się, że najprostsze owadzie domki można złożyć z pustych butelek i kartonach po sokach. Wskazówki można znaleźć w broszurze opublikowanej przez polski oddział Greenpeace’u.

Zdjęcie: heisabe / Pixabay

Podziel się: