„Przestańcie finansować katastrofę klimatyczną!”. Kilkudziesięciu aktywistów w banku PKO

1888
0
Podziel się:
Przestańcie finansować katastrofę klimatyczną Kilkudziesięciu aktywistów w siedzibie banku PKO

Trzydzieścioro aktywistek i aktywistów związanych z Obozem dla Klimatu weszło w poniedziałek do warszawskiego oddziału PKO BP, by zaprotestować przeciwko wspieraniu inwestycji w przemysł węglowy przez sektor bankowy. Na banerach znalazły się hasła dotyczące m.in. sprzeciwu wobec budowy elektrowni w Ostrołęce.

Grupa aktywistów i aktywistek weszła około godz. 11 do oddziału PKO BP, zlokalizowanego przy Placu Powstańców Warszawy. Na rozwiniętych przez nich banerach znalazły się hasła: „Nie dla finansowania katastrofy klimatycznej” oraz „Ostrołęka C? Nie!”. Protestujący rozdawali ulotki z informacjami na temat zaangażowania sektora bankowego w przemysł węglowy, co było głównym tematem protestu.

To kolejne działania aktywistów klimatycznych, m.in. po podobnej akcji wobec mBanku (zorganizowanej przez Extinciton Rebellion), odbywające się w ramach trwającego tzw. „Tygodnia Rebelii”. [Więcej o zainaugurowanych w zeszły piątek protestach, odbywających się także w Polsce, informowaliśmy m.in. tutaj.]

Wideorelację z protestu w oddziale PKO BP opublikowano w mediach społecznościowych Obozu dla Klimatu:

Aktywistki i aktywiści związani z Obozem dla Klimatu sprzeciwiają się pomocy polskich instytucji finansowych dla budowy elektrowni Ostrołęka C. Jak wynika z deklaracji opublikowanej w mediach społecznościowych Obozu, grupa domaga się od instytucji finansowych zaprzestania wspierania inwestycji w węgiel. Podawanym zarzutem wobec PKO BP jest m.in. wyemitowanie obligacji firmy Enea.

 

Zdjęcie: Obóz dla Klimatu

Podziel się: