Na ulice Pekinu wyjadą autobusy wyposażone w oczyszczacze powietrza

2212
0
Podziel się:

W Pekinie pojawi się 10 autobusów elektrycznych, które zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza – donosi „South China Morning Post”. To jeden z elementów walki ze smogiem, który jest największym problemem stolicy azjatyckiego mocarstwa.

Autobusy mają wozić pasażerów na linii, która pokonuje widoczną na zdjęciu Changan Avenue. Będą więc kursować przede wszystkim w centrum miasta, w tym przez plac Tienanmen. Zamontowanie oczyszczaczy powietrza, ma w zamyśle poprawić jakoś powietrza na pokładzie pojazdów i poprawić komfort podróżujących nimi pasażerów.

Obecnie po Pekinie jeździ ponad 130 tys. samochodów elektrycznych oraz ok. 1300 autobusów wyposażonych w ten rodzaj napędu. Władze stolicy Chin zdecydowały jednak, że do 2020 roku ma ich jeździć po mieście co najmniej 10 tys. Zmianę ma między innymi ułatwić budowa stacji ładowania elektrycznych samochodów – tylko w tym roku powstanie 100 nowych.

Chiny ogłosiły też niedawno, że rozważają wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów wyposażonych w silniki benzynowe oraz diesla.

Fot. Australian cowboy/Wikimedia Commons.

Podziel się: