W Kętrzynie powstał sad miejski. Za kilka lat każdy będzie mógł zebrać tu owoce

Podziel się:

Władze Kętrzyna wpadły na oryginalny pomysł uczczenia 31. rocznicy częściowo wolnych wyborów. Zamiast stawiać kolejny pomnik, kętrzynianie stworzyli miejski sad, w którym zasadzili 20 owocowych drzew.

Już za kilka lat każdy mieszkaniec będzie mógł zbierać tutaj jabłka, gruszki, śliwki i wiśnie. Sad miejski powstał niedaleko Ogrodu Zapachów, na zbiegu ulic Gdańskiej i Sikorskiego w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie).

-Tu jeszcze dwa lata temu była tylko trawa, teraz jest Ogród Zapachów, który rośnie i kwitnie i za jakiś czas będzie wyglądał pięknie, jest sad miejski, a niebawem będą łąki kwietne i budki lęgowe dla owadów i to wszystko naprawdę niewielkim kosztem – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna.

Czytaj także: Paryżanie przez trzy lata walczyli z deweloperem. Teraz mają ekologiczny ogród

Sadzenie miejskiego sadu

Drzewka kupili z własnych środków przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, a także miejscy radni i urzędnicy. Sad powstał 4 czerwca.

– To szczególny dzień, 31. rocznica częściowo wolnych wyborów, cieszę się, że w taki sposób, wspólnie możemy ją uczcić – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

W sumie zasadzono 20 owocowych drzewek.

Zdjęcia: UM Kętrzyn

Podziel się: